Kodu ja Aed

Suvine pidu möödugu värvide ja aroomide seltsis 

Helen Perk, 22. juuni 2021 08:44
Foto: Martin Ahven
Hurmavalt lõhnavaid, maitsemeeli ergutavaid ja silmale efektseid maitsetaimepotikesi leiab ilmselt igast köögist, peagi ka aiast. Miks mitte kasutada neid lauaseadeks ja kodu, rõdu või terrassi ehtimiseks?
Foto: Martin Ahven

Ehitud lillepotid

Savipotis maitsetaimed mõjuvad laual väga moekalt. Sobra läbi oma kodused tagavarad ja kasuta leitud kraami pottidele ümbriste meisterdamiseks. Imehästi mõjuvad jõupaber, ajaleht, kinkepaber või -kott, ilus kangariba või lihtsalt pael. Laua ilme saab hoobilt mitmekesisem!

Foto: Martin Ahven

 

Sildikesed ja sõnumid

Loomulikult tunneme me kõiki lemmikürte nime- ja nägupidi. Aga! Lihtsad sildikesed mõjuvad ju nii armsalt, kas pole? Või kasuta sõnaseadet heade soovide ja toredate mõtete edastamiseks, mis kindlasti laua äärde istujais elevust tekitab. Vajad vaid puupulgakesi, pesulõkse või paberitükikesi ja markerit.

Foto: Martin Ahven

Istekoha märkimiseks

Tuju läheb kohe rõõmsamaks, kui näed, et võõrustaja on sind väga oodanud ja teinud kena žesti, märkides ära personaalse istekoha. Säti ampsuke ürtidega vürtsitatud eelrooga juba varakult taldrikule valmis. Kiidusõnad ei lase end kaua oodata!

Foto: Martin Ahven

 

Küünlaleek lõhnapilvel

Veega täidetud anumatesse pistetud küünlad näikse kui õhus hõljuvat. Lisades vette maitsetaimi ja viilutatud tsitruselisi, saad peale leegiilu hellitada ka lõhnameeli. On ju ütlemata mõnus, kui delikaatne värske aroom kogu peo jooksul õhus hõljub!

Foto: Martin Ahven

Tänuväärsed pesulõksud

Mõtle kaugemale kui vaid peolaud! Asu julgelt ka seinte ja lae kallale, ürdid sobivad ju kõikjale värvi andma. Väikeseid maitsetaimekimpe võib pesulõksudega riputada vanikutele, valguskettidele, paeltele. Ehk kuhu aga fantaasia lubab!

Foto: Martin Ahven

Lühtriks laua kohale

Traadist painutatud karkass või näiteks tikkimisrõngad, millele on riputatud ürdikimbukesed, mõjuvad kui lühter. Maitsetaimekimpe võib ka ümber rõngaste pärjaks punuda. Nii tekib imeliselt lõhnav laua kaunistamiseks sobiv pärg. Kui lased maitsetaimedel kenasti ära kuivada, kestab seade kauemgi kui vaid pidusöök.

Nipid: Meelika Randma, Melandia-lilled ja deko

Tarvikud: www.kovernael.ee

Samal teemal

13.06.2021
AHOI, TEELE! Kodukirja toimetus soovitab külastamiseks kauneid Eestimaa paiku
12.06.2021
10 head nippi, kuidas teha piknikust lihtne ja lõbus ettevõtmine
12.06.2021
LOODUSESSE TOITU NAUTIMA! Paki piknikukorvi imelised hõrgutised!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee