Sisustus

Lugu ilmus ajakirjas Kodukiri juulis 2020

FOTOLUGU | Viis aastat unistamist taluhäärberist lõppes imelises mereäärses paradiisis 

Piret Tali, 20. veebruar 2021 12:52
Üks talu kahest köögist on ajalooline, teine seevastu ülimalt kaasaegne ning tänu terrassile sai ka valgust juurde.Foto: Priit Grepp

Kui Katrin Virkus-Sule kümmekond aastat tagasi Pärnumaal ringi sõitis, otsis ta just taluhäärberit, et see korda teha. Pidi olema üksjagu fantaasiat, et linna lähedal Nurkal tuhmi värvi elamus ja kõrvalhoonetes häärberit näha, aga nüüd on 1890. aastal rajatud Nurka talu Piirumis saanud uue hingamise.

„Kohe, kui see kuulutus üles tuli, sõitsin vaatama ja järgmisel päeval ostsin ära – enne olin viis aastat õiget kohta otsinud,” sõnab Katrin, kellel on ehitusinseneri paberid, kuid kes juhatab Tallinnas reisibürood VIP Reisid. Taluotsingul vaatas ta ringi ka uhkete mulgi häärberitega Viljandimaal, aga enamik neist asus kuskil liiga üksildases paigas.

„Tänu kriisiajale olen sel kevadel vist ainult kaks korda Tallinnas käinud,” tunnistab Katrin „Mis reisibüroo pidamisest ikka praegu rääkida. Aga selle talu pidamine, isegi kui turismindusega tegeleda, nõuab ka muid sissetulekuallikaid. Eks ole seda tehtud plaaniga, et ükskord siin olla.”

Samal teemal

01.06.2021
FOTOLUGU | Amsterdami lähistel asuvas kodus on tõeline boholik paradiis
05.11.2020
Maheperenaine: „Kui satud sellisesse kohta, kus elab koha- või paigavaim, siis seda tuleb hoida.“
12.10.2020
Kodukirja valguspreemia pälvinud eramu: südame ja harmooniaga loodud kodu vanas talusüdames
13.08.2020
Balletitantsijast sai talupidaja: „Süda hakkas maaelu järele igatsema.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee