Remont ja Ehitus

Nõu ja soovitused, kuidas päikesepaneelidega kodus elektrit toota (2)

Urve Vilk, 5. november 2021 19:12
Foto: Katre Lember
Päikeseelekter on hoolimata suurest alginvesteeringust koduklientidele järjest huvipakkuvam. Uudsed integreeritud paneelid jäävad fassaadil märkamatuks. Mida peaks teadma, kui soovid koju paigaldada päikesepaneelid?

Päikesepaneelide kasutamine on meil aina populaarsem ja hoogustub veelgi, mis aga ei tähenda, et arenguruumi poleks. Nii leiab päikesepaneele müüva ja paigaldava OÜ Smartecon juhatuse liige ja arendusjuht Hannes Aus. “Kui sõita ringi näiteks Stuttgardis või Münchenis, on näha, et nii farmidel, eramajadel kui ka tööstushoonetel on paneelid peal,” võrdleb ta meid Saksamaaga, kus päikesekiirguse hulk on kohati väiksem kui meil, ent päikesepaneele väga palju.
Ausi kogemusel mõeldakse päikeseenergia kasutamisele sageli just uue maja ehitamisel, aga paneele paigaldatakse ka vanematele majadele. „Näiteks kui soojustus on kehv ja elektritarbimine suur, sest köetakse elektriga. Nii et miks mitte toota siis vajaminevat elektrit päikesega,“ toob ta näite. Ent toonitab siiski, et paneel ise sooja ei tooda – see pole kütteallikas.

Samal teemal

16.09.2021
TOAD SOOJAKS OHUTULT! Korstnapühkija selgitab, kui sageli hooldada küttesüsteeme ja kuidas üldse õigesti kütta
24.07.2021
Soojaandja või lihtsalt silmailu ehk Kuidas leida õige kamin?
30.05.2021
70 PROTSENTI KOKKUHOIDU?! Kui palju saaks Eesti oludes päikesepaneelide abil elektriarvetelt säästa?
21.01.2021
Ettevaatust! Paks sulalumekiht katusel võib maja oluliselt kahjustada