Inimesed

Peatoimetaja kolumn | Tööpäev kodus 

Malle Pajula, 28. august 2020, 10:34
Foto: Unsplash.com
Uks on suurele rõdule lahti. Tuppa kiirgab sooja õhtu suvelõpuvalgust. Naaberaedades säravad puude vahel tulukestevanikud. Laual lemmiktassis aurab tee. Sume hetk! Olen kodukontoris.

Elu ei ole kunagi enam endine, on palju kuuldud ja ilmselt liialdatud lause. Kuid üks suurimaid muutusi on tööelus – igatööpäevaselt kontoris käijaid on sel talvehooajal kindlasti vähem. Kodus töötatakse paaril päeval või kõik see aeg.
Töölauad, mil pole kindlat omanikku, hakkasid siinsesse töökultuuri tulema juba paar aastat tagasi. Nüüd kaalutakse sellist süsteemi aina enam. Ka meie tõmbame lauapinda pisut koomale ja loome nn avatud istekohad. See ajakiri sünnib aga osalt köögilaudade taga, kohvikus, elutuppa sätitud töönurgas. Kindlasti on koju jõudnud mõni töine mapp ja tuleb mõelda selga toetavale heale istmele, aga laiemalt on see elustiil keskkonnahoidlikum – vähem sõite, pindu, asju, väljaprinditud pabereidki. Ehk kulub ka vähem kosmeetikat ja riiet. „Kui vähesega saab tegelikult hakkama!“ imestas hiljuti liftis ka kolleeg üle viie kuu live-koosolekule tulles. Ja kooliaastat alustanud lapsi ootab kodus soe söök.

Foto: Unsplash.com

Samal teemal


Nagu pea 20 aastat tavaks, kajastame ka seekord mahukalt Soome elamumessi, mida saab augusti lõpuni vaatama sõita. On see ju meie kandi suurim harrastussisustajale mõeldud üritus. Elu on näidanud, et sealsed trendid jõuavad paari aasta jooksul meie kodudesse. Suurim muutus ongi Tuusula messil kodukontorite tulek – väikestes ruumides ja väga kerge mööbliga, lausa tillukeste lauakestega. Pigem on rõhk töisel eraldumisel ja isegi lõõgastusel. Ruumis on diivan, kuhu vajadusel saab ka külalise majutada, punutud kiik, rohkelt taimi.
Nutiajastu inimesel on hoo pealt ja igalt poolt töömeilide vastamise oskus ning kirju helitausta sees süvenemisvõime päris hästi arenenud. Võimsa lauaga kodused tööruumid, mis panevad ülejäänuid kikivarvul käima, jäävad enamasti tüvitekstide autorite majamuuseumidesse.

Head septembrikuud!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee