Remont ja Ehitus

Põnevad alternatiivid sisekujunduses: vineer seina ja tapeet lakke! 

Aleksandra Tšufarina, K-rauta sisekujundaja, 7. oktoober 2020 09:28
Nii eristub köögitsoon. Foto: Per Magnus Persson / Living4media.com
Eesti inimene peab traditsioonidest lugu ja ka kodu kujundades on pigem alalhoidlik. Samas leidub üha rohkem julgeid katsetajaid, kes ei arva, et laes peab olema valgeks värvitud kips ja seinas klassikaline tapeet. Seekord pakume põnevaid alternatiive.

Trendikas puit
Kõige trendikamaks alternatiiviks värvile ja tapeedile on puit, mida kasutatakse eri vormides ja varjundites nii seintel kui ka lagedel. Hetkel koguvad populaarsust kindla vahega paigutatud ja alusele kleebitud puitribid. Selliseid lahendusi müüakse küll ka valmiskujul, aga säästlikuma mõtteviisiga inimene võib seinakatte ise valmis meisterdada, kasutades näiteks 4 x 4 cm mõõduga hööveldatud latte. Paneelide vahed võiks jätta 3–4 cm laiused, et anda seinale sügavust ning vajadusel lattide vahelt tolmu pühkida. Viimistlusvahendi võib valida meelepärase ja interjööri sobiva – latt­seina võib lakkida, õlitada, vahatada või värvida. Eriti efektse lahenduse saamiseks võib mõnede lattide vahele peita leedtulede ribad. 
Teine ebatraditsiooniline, kuid põnev viis puitu seinas ja laes kasutada on lõigata sellest ümmargused kettad. Need võivad olla väikesed (näiteks lõhnavast kadakast) või ka suured. Kettad saab katta läikiva paksu lakiga, et sein või lagi oleks ühtlaselt sile ja ketaste vahele ei hakkaks kogunema tolmu.

Samal teemal

18.10.2021
Raske valik: kuidas leida igasse ruumi sobiv põrand?
26.06.2021
Soovitused ja hüva nõu: võta kodus maalritöö ise ette!
23.04.2021
ŠABLOONKUNST | Mis see on ja kas ka sina saaksid sellega hakkama?
28.01.2021
Plussid ja miinused: kas eelistada klikk-süsteemiga või liimitavat laudparketti?