Kummikud on valmis metsa minema!Foto: Laura Karro
Laura Karro 25. oktoober 2020 13:20
Vihmase ilmaga oma ustavaid säärikuid jalga tõmmates võid ehk märgata, et ühte ninaotsa on tekkinud kole pragu või on pahkluu kandis suisa auk. Kas peaks kummiku nüüd ära viskama? Kindlasti mitte! Meil on abi – parandame kummiku ära!

Vaja läheb:

  • jalgratta sisekummi
  • liimi Moment
  • kääre
  • liivapaberit
Vajalikud vahendid kummikute parandamiseks. Foto: Laura Karro

Paranda kummikuid nii:

1. Puhasta põhjalikult. Puhasta kummikuid niiske lapi või svammiga. Vajadusel kasuta abrasiivset kreemjat puhastusvahendit.

Puhasta kummikud. Foto: Laura Karro

2. Valmista pind ette. Et liim paremini hoiaks, karesta kummikute pind augu või prao kohalt liivapaberiga.

Karesta kummikute pind. Foto: Laura Karro

3. Lõika paras tükk. Lõika ratta sisekummist paras tükk, et katta katkine koht, ja karesta ka selle alumine pind liivapaberiga. Kata liimitavad pinnad liimiga, vajuta kokku ja jäta kuivama.

Liimi kummist paik kummikule. Foto: Laura Karro

Aega kulub 30 minutit!

Kaunista ka siis juba!

Vanade kummikute värskendamiseks ja kaunistamiseks kata kummiku siseserv ja äär rõõmsavärvilise fliisiga. Nii on ilusam, soojem ja ka mugavam. Selleks lõika fliisist välja sääriku serva ümbermõõdule vastav paari sentimeetri laiune riba. Kata fliisiriba tagumine pool liimiga ja suru see mööda siseserva kummiku sisse. Lase kuivada, ja siis võid juba õue minna!

Ilusam, soojem ja mugavam! Foto: Laura Karro

Läigivad nagu uued

Et kummikud läigiksid nagu uued, õlita need korralikult sisse. Selleks kasuta tavalist toiduõli, üleliigne pühi paberiga ära.

Kummikud on valmis metsa minema! Foto: Laura Karro