Sisustus

2021. aasta sisekujundus viib juurte juurde tagasi 

Aleksandra Tšufarina, K-rauta sisekujundaja, 3. jaanuar 2021 08:11
Mitmesugustes pottides erinevad toataimed – loovalt rohelist ja taaskasutust. Foto: Asutnomessut.fi
Alanud aasta sisekujundustrendid lähtuvad naturaalsetest materjalidest, maalähedastest värvitoonidest ning jätkusuutlikust elustiilist.

NATURAALSED MATERJALID
2021. aasta kõige populaarsem sisekujundusmaterjal on puit. Lisaks mööblile leiab puidust elemente ka valgustites ja sisustusaksessuaarides, lisaks kasutatakse erinevaid puitlahendusi nii põrandal, seintel kui laes. 
Puidu kõrval kasutatakse ka metalli, eriti mustaks või grafiithalli tooni värvituna. Samas, sõltuvalt kohast ja stiilist, võib kasutada ka vaskset ja kuldset tooni metalli.
Ka kivipinnad on moes, aga need võiks olla pigem ebatavalised, mitte traditsioonilised. Moes on nii reljeefne naturaalkivi, põneva mustriga marmor kui ka silmatorkav terrakota. 
Pruun nahk on üle pika aja taas trendikas, seda nii suurtel kui väikestel pindadel. Pruunist nahast võiks olla ruumis üks või paar detaili, olgu selleks siis matsakas diivan või mõni pildiraam, liiale minna naha kasutamisega ei tohiks. 
Ka kõik tekstiilid on reeglina naturaalset päritolu. Moes on siid, samet, puuvill, lina, kanepikangas ja teised orgaanilised materjalid. Mõnes kohas tuleb teha vastupidavuse huvides erandeid, näiteks õuemööbli katted peavad olema vastupidavad nii päikesele kui sademetele, aga ka sünteetiliste materjalide puhul püütakse jäljendada naturaalset. 

Samal teemal

17.07.2021
Et puidu ilu kestaks igavesti ehk Kuidas hoolitseda täispuidust mööbli eest?
07.01.2021
Ideaalne talvisesse toasoojusesse – ilusad ja leplikud peperoomiad
06.00.2021
Uuel aastal saavad sisekujunduses tuule tiibadesse retrostiil ja praktilised lahendused
04.00.2021
Hooaja värvitoon: ilma teeb kirgastav ja õhuline lumevärv