Kodu ja Aed

Hoia tali õues ehk Väärt nipid, kuidas lumi saabastega tuppa ei pääse 

Helen Serka-Sanchez, 13. jaanuar 2021 12:08
Foto: Pexels
Ilma lumeta ei taha talve ettegi kujutada. Paraku kipub see koos jalanõudega ka tuppa tulema. Mida teha, et lumi ikka õue jääks?

Enne, kui sisened

Selleks, et esik ja tuba püsiksid lume- ja porivabad, peab suurema sodi saabastelt ära puhastama juba ukse taga. Abiks tulevad siin erinevad vahendid.

Harjastega uksematt, et saapatallad lumest ja mustusest puhastada. Eriti tõhus on harjakestega jalanõudepuhastaja, millega ka jalatsite küljed puhtaks nühkida. Selle meisterdamiseks leiad juhised siit

Põranda- või käsihari on hea lisavahend, millega kangekaelsemast mustusest lahti saada.

Esikus

Tuppa toodud lumi tekitab sulades poriloigu, millesse astudes saavad sokid märjaks ja mis rikub ka puitpõranda. Seega võiks välisjalatsid panna mõnele alusele kuivama.

Suur esikuvaip, mille all kumm, imab lumejääkidest pärit vee ja põrandad jäävad kuivaks. Samuti hoiab see kinni õuest tulnud mustuse.

Kummist porimatt, kuhu saapad ritta seada, hoiab sulavee kindlalt ühes kohas. Kogunenud pori ja vee saab sealt lihtsalt maha pesta.

Hoia sissepääs ja esik puhtana!

Korrapäraselt lapi ja harjaga põrandat pühkides saad lahti saabaste külge jäänud graniiditükikestest ja muust sodist. Need kipuvad jääma nii sokkide kui susside külge, millega jõuavad lõpuks ka elutuppa.

Samal teemal

10.01.2021
Pakaseline ilm toob lund, lörtsi ja libeda tee
07.01.2021
Müüdid ja tegelikkus: võitlus libeduse ja lumega
05.01.2021
Talv – lumi ja jää on majaomanikule paras väljakutse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee