Lemmikloom

APPI, MU LOOM ON HULL! Miks tekivad lemmikutel käitumisprobleemid ja kuidas neist lahti saada? 

Keit Paju, 12. veebruar 2021 21:02
Tallinna loomade varjupaiga juhataja Carol Liaks õpetab, kuidas koeraga usalduslikumat sidet luua ja mida teha juhul, kui on probleeme rihma otsas käimisega.Foto: Keit Paju

Kui sinu kodus elab kass, kelle tõttu kõik mööda seinaääri peavad käima, sest vastasel juhul võid oma jalast leida teravad küüned, või koer, kes mängides kätt kipub ampsama, oleks vajalik looma probleemse käitumisega tegeleda. Rihmast tirimine või diivani kraapimine on üsna hõlpsasti lahendatavad mured, kuid kui looma stress või trauma on sügavale juurdunud, võib see väljenduda agressiivsuses. Sageli on looma agressiivsuse taga hoopis hirm.

Kui rääkida lemmikloomade käitumisprobleemidest, keskendudes eeskätt koertele ja kassidele, võib leida suure varieeruvusega muresid. Tallinna loomade varjupaiga juhataja Carol Liaksi sõnul on enamus neist üsna kergesti lahendatavad, kui omanik loomale vaid veidi aega ja tähelepanu pühendab. 

“Koertel ja kassidel tekivad väga tihti käitumisprobleemid siis, kui nendega ei tegeleta. Kasside puhul on tavaline see, et kui nendega ei tegeleta toas, ei mängita, leiavad nad asendustegevuse – hakkavad näiteks diivanit kraapima, vaipasid segamini jooksma, niisama laamendama,” selgitab ta.

Samal teemal

26.04.2021
Karvased, sulelised, lendavad, ujuvad, nurruvad... Mis lemmikloomad sul kodus on?
25.03.2021
KUTSIKAPÕUD! „Pole vaja tulla, koeri enam pole!“
28.01.2021
Suri maailma pikim koer Freddy

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee