Inimesed

Peatoimetaja kolumn | Eestlasi on tabanud tõeline serviisivaimustus 

Malle Pajula, 28. jaanuar 2021 08:58
Foto: pexels.com
Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula mõtiskleb oma kolumnis selle üle, kuidas tarbeesemed, mis mingil hetkel nii tavalised tundusid, on nüüd leidnud uue väärtuse. Miks soovime oma juurde juurde tagasi pöörduda?

„Ma määran parasjagu nõusid,“ vastab kolleeg mu telefonikõnele oma puhvetikraami juurest, mis hiljuti soetatud suvekorteriga kaasa tulnud. 
Kui kevadel tehti kodukeskse elustiili tekkides rohkelt värskendusremonti, siis nüüd vupsab sõjajärgsete nõude ja koduasjade teemalisi gruppe Facebooki nagu seeni pärast vihma. Kusjuures, neid on äärmiselt põnev jälgida. Kes otsib lapsepõlvelõunaid vanaema juures saatnud serviisile kohvikannu ja abiväega leiabki. Kes näitab postis osalt katki läinud mitmesajaeuroseid nõusid. Opereeritakse vabalt sarjade nimedega ja eksponeeritakse nõuderiiuli sisu.

See on ikka nii, et esemed muutuvad vanavarana väärtuslikuks, kui teatav osa neist vahepeal lihtsalt minema on loobitud.Foto: pixabay.com

Samal teemal

Olen ka enda teiseringileidudele nüüd tublisti väärtust juurde määranud.
Alles hiljuti käis pisut väiksem tuhin üle Tarbeklaasi toodangust, mille hinnad nüüd stabiliseerumise märke näitama hakkavad. See on ikka nii, et esemed muutuvad vanavarana väärtuslikuks, kui teatav osa neist vahepeal lihtsalt minema on loobitud. Tollal laps olnule on kõige huvitavam näha, kuidas Vändra või Loksa kaubamajas riiulil seisnud laiatarbeserviis on nüüd hinnas. Tublid perenaised otsisid siis tutvuste kaudu peenemaid kullaga Riia serviise ja minu lapsepõlve Tartu daamid serveerisid kuuma jooki eestiaegsetest tassidest, keraamikatehase või ARSi loomest, Saksa DV toodangust. Nostalgia pidavat algama umbes 30 aastat vanade esemete järele. 
Lisaks on tekkinud kodus aega kappe tuuseldada. Või siis mõelda, et lauakate võiks ilusam olla. Nagu ütles üks kommenteerija – nüüd lähed külla ja kätte pistetakse kruus. Riia portselanitehase täisserviisi ostes saab siiski veel mõistliku hinnaga väärika kohvilaua.  
Juurte juurde minek on ka üks 2021. aasta sisustustrende. Ehk on see turvatunde otsing? Seda suunda näitas ka Aasta Kodu Rahva Lemmiku preemia hääletus. Kui mullu võitis ülekaalukalt minimalistlik tumeda köögiga kodu, siis tänavu läks esimesest hääletuspäevast juhtima puitmajas asuv traditsioonilisem elamine.
Head veebruarikuud!

Täname žüriis osalenuid!

Aasta Kodu Rahva Lemmiku preemiat hääletas ligi 7000 ning fotosid vaatas ligi 52 000 sisustushuvilist. 

Loosisime hääletajate vahel välja kolm K-rauta 50-eurost kinkekaarti.
Need saavad Vahur Kollom, Siiri Raime, Tiia Päid. 

Suur tänu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee