Üritused

GALERII | Pilguheit konkursi Aasta Kodu rahva lemmiku tiitli võitjale Pärnus 

ajakiri Kodukiri, 3. veebruar 2021 16:43
Foto: Priit Grepp
24-aastase ajalooga kodukonkursi Aasta Kodu rahvažürii valis oma lemmikuks Helena ja Kristo Saaviku kaasajastatud korteri ligi 100 aasta vanuses majas Pärnu rannarajoonis.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales Aasta Kodu rahvažüriis ligi 7000 hääletajat. „Perekond Saaviku kodu asus juhtima kohe esimestest hääletustundidest alates. Kui mullu võitis rahvažürii südame väga minimalistlik tumeda köögiga kodu, siis nüüd vaimustuti puidu ja vanamööbli õdusast kooslusest. Kodukonkurss on ka varem näidanud, et keerulisematel aegadel pöördutakse loodusmaterjalide ja traditsioonilisema interjööri poole,“ rääkis Pajula.

Foto: Priit Grepp

Samal teemal

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina sõnul väärib kiitust julgus kombineerida eri ajastutele omast, mis koos moodustab stiilse ja mugava terviku. „Taaskasutus on populaarne ja Saavikute kodus pole sellega tagasi hoitud. Pererahvas on ka ise erinevaid mööbliesemeid restaureerinud. Tegu on küll isikupärase koduga, aga järgitud on ka mitmeid hetke moetrende, näiteks on kasutatud ohtralt rohelist ja teisi maalähedasi värvitoone, mida on kombineeritud puiduga. Ehe näide sellest, et kodutunde loomiseks on vaja eelkõige enda sisetunnet usaldada,“ iseloomustas rahvažürii lemmikut Tšufarina.

Internetihääletusel selguva Rahva Lemmiku preemia 650 eurot on välja pannud kodukonkursi peatoetaja, kauplusekett K-rauta.

Foto: Priit Grepp

Sisustus- ja aiandusajakiri Kodukiri korraldab Aasta Kodu konkurssi juba 24 aastat. Seekord esitati konkursile ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti, esindatud olid nii linna- kui maakodud, nii suured eramud kui ka pisikesed ühetoalised korterid.

Konkurssi toetavad: K-rauta, kes annab lisaks Rahva Lemmiku preemiale välja peaauhinna 3200 eurot; AEG Powertools, Hektor Light, Pro Kapital, Expert, WolfBerry, Ryobi, Astellaria Reisibüroo ja Gardena, kes annab välja ka kauneima aia peaauhinna 1200 eurot.

Foto: Priit Grepp

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee