Lemmikloom

SÜDAMLIK VIDEO | Eesti karusloomafarmist päästetud tšintšiljad naudivad head elu uutes kodudes 

Toimetas Annaliisa Köss, 3. märts 2021 12:50
Eesti karusloomafarmist päästetud tšintšiljad naudivad head elu uutes kodudes.Foto: ligiera / Pixabay
Tšintšiljad on üks neist loomaliikidest, keda peetakse karusloomafarmide kitsastes oludes karusnaha saamise eesmärgil, sealhulgas Eestis. Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad otsustas möödunud aasta lõpul osta tühjaks ühe uksi sulgeva tšintšiljafarmi, päästes 105 looma elektrišokiga hukkamisest ja nahastamisest.

Tšintšiljad elavad karusloomafarmides umbes 0,2 ruutmeetri suurustes traatpuurides. Puuridel on traatpõrand, millel kõndimine on nende loomade pehmetele käppadele äärmiselt valus ja see võib neid tõsiselt vigastada. Traatpuuris puudub ka võimalus pesa ehitamiseks, kuhu loomad saaksid vajadusel varjuda. Nad ei saa seal enda puhastamiseks olulisi liivavanne võtta, joosta ega hüpata. Neid sunnitakse elama eraldatuses, kuigi tšintšiljad on äärmiselt sotsiaalsed loomad.

Samal teemal

„Karusloomafarm, mille tühjaks ostsime, oli äritegevust lõpetamas ning selle asemel, et viimased loomad hukata ja karusnahaks müüa, veensime karusloomafarmi omanikku, et me ostame kõik loomad välja. Tšintšiljasid nähes saime kohe aru, et nende eest ei ole karusloomafarmis hoolt kantud – nende kõrvad ja käpad olid hoolitsemata ning kuivasid; paljudel loomadel puudusid mõningad varbad ning üks tšintšilja oli paraku kuidagi jäänud ilma oma käppadest; iseloomu poolest olid nad kõik äärmiselt arglikud ja antisotsiaalsed, ei osanud joosta, hüpata ega liivavanni võtta,“ räägib Nähtamatute Loomade president Kristina Mering.

Hiljuti külastasid nad kodusid, kuhu tšintšiljad loovutati. „Saame nüüd rõõmuga kinnitada, et loomuomases keskkonnas ja hoolivates kodudes on päästetud loomad hakanud inimesi usaldama ning naudivad oma elu täiel rinnal.” 

Vaata südamlikku videot:

Samal teemal

20.08.2021
10 nippi, et kodu oleks puhas ja korras ka koos lemmikloomadega elades
02.05.2021
GALERII | Loomakaitsjad kogunesid karusloomafarmide keelustamise eelnõu toetuseks
01.03.2021
VIDEO | LAPSESUU EI VALETA: väikesed kuldsuud arutlevad kanade heaolu üle
17.01.2021
KOERAOMANIKUD MARUS: „Linnatänavad on nii ära soolatud, et koer hakkas jalutades niuksuma, nagu keegi oleks teda palgiga löönud, ja keeldus edasi liikumast!“