Inimesed

Kodukool ja -kontor pandeemia ajal: pereterapeut jagab soovitusi, kuidas sellest eluga välja tulla 

Helen Serka-Sanchez, 17. märts 2021 12:57
Võtab võhmale: Kõigega üksi hakkama saada püüdmine võib lõppeda läbipõlemisega.Foto: Pexels
Tõenäoliselt mõtlesid paljude lapsevanemad eelmisel kevadel, et enam kunagi ei taha kogeda koduõpet, kus samal ajal peab ka ise töö asjad tehtud saama. Isegi nüüd, teadmiste ja kogemuste võrra rikkamana, võib peataolek ühel hetkel maad võtta. Pereterapeut Julia Laanemets leiab, et praeguse keerulise olukorraga toimetulekuks tuleb seada prioriteedid ja püüda enda tegemisi võimaluste piires jagada. Keegi meist pole superinimene!

„Ma ei hakka üldse keerutama, et raske on, kui terve pere on kodus. Esimeses klassis õppival Lisbethil (8) tuleb aidata õppida ja lasteaias käiva Margrethiga (5) mängida. Samuti valmistada süüa ja teha ära oma töö. Aga sai eelmine kord üle elatud, saame ka nüüd hakkama,” on tütarde ema Andra optimistlik. Tema võluvitsaks on päevaplaan, millest püütakse võimalusel kinni pidada. Hommikul, kui suuremal lapsel on veebitunnid, siis sätitakse ka noorem mõne eakohase töövihikuga tegelema või puslesid kokku panema. Vanematest tegeleb laste abistamisega parasjagu see, kel pole mõnda pakilist töökoosolekut vmt. „Õnneks mängivad väikese vanusevahega lapsed omavahel väga ilusti. Sellel ajal saab ära teha oma tööasjad. Päeval leiame aega ka õues käimiseks ning õhtul vaatavad nad tavaliselt mõnda multikat või mängivad telekamängu. Samas ei tohiks ka enda heaolu ära unustada. Minu kõige suurem nauding on õhtul paar tundi rahus raamatut lugeda,” sõnab Andra.

Samal teemal

17.03.2021
Suitsiidimõtteid on mõlgutanud 3000 last! „Tütre olukord oli väga kriitiline, aga psühholoogile saime aja pooleteise kuu pärast.“
16.03.2021
„MÕTTEKOHT“ |  Ühe naeratava depressiooni lugu: „Emme, ma enam ei jõua!“
05.03.2021
Kas Eesti naissportlased poseeriksid Playboyle alasti?
07.10.2020
VANEMAD MURES: mis saab kooliharidusest, kui ka iga teeseldud köhatus lapse koju jätab?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee