Porgandisärgi tegemiseks kulub päris palju aega, aga see kõik on seda väärt!Foto: Laura Liinat
Laura Liinat 27. aprill 2021 11:18
Seemnepalavik haarab kevadel nii korteris kui ka eramajas elavaid rohenäppe. Terade külvamisega kaasneb aga põnevusmäng: kas iga seeme idaneb, kui suur ja sirge porgand rohelise pealse all kasvab? Ära jäta elevust ainult oma töökätele. Uhke aedniku rind on porgandeid täis!

Vaja läheb:

  • T-särki
  • villaheiet
  • viltimisnõela ja -alust
  • nõela
  • mulineed, lõnga või paksemat niiti
  • tikkimisrõngast
  • harilikku pliiatsit või kangakriiti

Kaunista särki nii:

1. Vildi porgandid. Keeruta villaheiet nii, et sellest moodustub lapik porgandikujuline tükk. Torgi tükki viltimisnõelaga švammist alusel, kuni selle kihid on omavahel tugevalt põimunud. Võid jätta porgandi otsa ka mõne «juurekiu». Kaunista porgand pealt niidiga, nii et tekiksid viljale iseloomulikud träpsud. Vildi samamoodi veel porgandeid.

2. Joonista särgile porgandite lehtede ja varte jooned. Kirjuta kõrvale ka soovitud tekst. Kui soovid konkreetset fonti, võid printida lause sobivas kirjastiilis paberile, lõigata selle mööda piirjooni välja ja joonistada teksti saadud šablooni järgi särgile.

3. Tiki täis. Aseta särk tikkimisrõngale, nii et saad joonistatud piirjooned kergema vaevaga täis tikkida, soovi korral ka joonevahelised alad. Kasuta selleks meelepärast tehnikat. Liiguta rõngast särgil edasi veel tikkimata kohtadele.

4. Kinnita porgandid. Õmble vilditud porgandid särgile sobivasse kohta varte külge. Kui oled otsustanud teha suuremad porgandid, kinnita need paari pistega ka keskelt ja alumisest servast, et need ei jääks segavalt rippuma.

Pese särki nii!

Kuna porgandid on tehtud villaheidest, pese edaspidi särki masinas vaid villa- või käsipesurežiimil.