Kes tahab veidi raha kokku hoida või ei armasta poevahendite keemialõhna, võib geeli kodus ise kokku segada.Foto: Karolina Grabowska / Pexels
Urve Vilk, ajakiri Tiiu 28. aprill 2021 11:45
Kes tahab veidi raha kokku hoida või ei armasta poevahendite keemialõhna, võib riiete pesemiseks vajaliku geeli kodus ise kokku segada.

Kes tahab veidi raha kokku hoida või ei armasta poevahendite keemialõhna, võib riiete pesemiseks vajaliku geeli kodus ise kokku segada.

1. Selleks läheb tarvis pesusoodat. Meie kaubandusvõrgus seda ei leidu, aga selle saab lihtsal moel kodus ise valmis teha. Pange pool kilo tavalist söögisoodat 200-kraadisesse ahju ja kuumutage 20–30 minutit, kuni see laguneb ja muutubki pesusoodaks. Asja kiirendamiseks tuleks soodat aeg-ajalt segada. Pesusooda on märksa aluselisem kui söögisooda ja selle käitlemisel tuleb nahaärrituse vältimiseks kanda kindaid.

2. Teiseks vajate poodides saadaolevat sapiseepi, mille aktiivsed toimeained peale seebi on vere-, rasva-, muru-, marja-, kohvi- jm plekke eemaldav härjasapp. Sapiseebi vängest lõhnast ei maksa heituda, sest pesu loputades tuleb see kenasti välja. Riivige seep ja kuumutage viies liitris vees kuni lahustumiseni.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli