Sisustus

Isepuhastuv praeahi on perenaisele õnnistus 

Manuela Kelt, Expert Eesti, 13. mai 2021 12:07
Foto: unsplash.com
Ahju mustusest rääkimine on veidike õrn teema, mis perenaise enesehinnangu päeva lõpuks võib kõikuma panna – jälle on see ahi must, kas ma küpetan kuidagi valesti, valede nõudega või mis?

Kallid perenaised, teie teete kõik hästi! Küpsetamise käigus tekivad paratamatult rasvapritsmed ahju lakke ja grilli kuumutuselementidele ning niiskus laskub ahju põhja, kus ta kuumale pinnale kinni „küpseb“ . See on eriline mustus, mille eemaldamine pole sugugi lihtne.

Samal teemal

Pürolüüsi funktsioon
Pürolüüsiga praeahjude omanikud on sellest murest priid, sest neil ei teki vajadust kasutada kemikaale ja tegelda tüütu puhastamisega, vaid selle asemel saavad nad pühenduda oma hobidele või perele. 
Pürolüüs on orgaaniliste ainete kuumutamine ja lagundamine ilma õhuta. Protsessi ajal kuumeneb praeahi 500 kraadini ja selle käigus põlevad emailitud praeahju seintel olevad rasvajäägid ära. Tulemuseks on vaid neist rasvaplekkidest järele jäänud tuhk, mille saab hõlpsalt lapiga kokku pühkida.
Kõik ebamugavad ja raskesti ligipääsetavad pinnad saavad puhtaks: kumerad nurgad, klaasuksesein, ahjurestide hoidikud. Praeahju on soovitatav pürolüüsiga puhastada vähemalt üks kord kuus. Pürolüüs toimib kogu ahju eluea jooksul ja erinevalt katalüütilistest ahjudest pole mingeid komponente vahetada tarvis. 

Ohutus
Kui praeahi kuumeneb juba üle 300 kraadi, siis lukustub ahjuuks automaatselt. See on oluline ohutuse tagamiseks, et pürolüüsi kestel poleks võimalik ahjuust avada. Igasugune kõrvetamisoht on välistatud, sest isegi siis, kui tavatoitu valmistate, toimib pürolüüsiga praeahjudel turvaline kuumusisolatsioon. Ahjuukse välisklaasi temperatuur ei lähe ohtlikult kuumaks.

Foto: Unsplash.com

Foto: Max Vakhtbovych / pexels.com

Plussid
Pole vaja kemikaale. Välistatud on kriimustused, mis abrasiivsete vahendite ja intensiivse küürimise tagajärjel paratamatult tekiks. Mida keerukam pind, seda raskem on mustust eemaldada – mis tähendab, et nühkida tuleb tugevamalt ja kemikaale kasutada ohtramalt – samal ajal kõiki tekkivaid aure ka sisse hingates. 
Ajasääst. 1,5 h on eco-režiimi pürolüüsile kuluv aeg. Sama aeg kuluks enamiku lihatoitude valmistamiseks, ka juustukoogi küpsetamine võtab vahel rohkem aega
Mugav. Pole vaja mingeid ettevalmistusi; seni, kuni koristate teisi tube, on ahi end ise juba ära puhastanud. Tulemuse kvaliteet on vaieldamatult parim, sest puhtaks saavad ka kõik ahjukumerused: ahjuplaatide hoidikud, pöördõhu avause rest, ahjunurgad ja ahjuukse klaas.
Valik. Kui olete truu mingile konkreetsele brändile, olgu see Miele, Electrolux, Bosch, Whirpool, AEG vm, siis tasub teada, et kõikide nende tootjate ahjumudelite valikust leiate ka pürolüüspuhastusega ahjusid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee