Lemmikloom

„LOOMAARST TASKUS“ | Kuidas tekkis Eesti Väikeloomaarstide Selts ja millist rolli see mängib lemmikute heaolu tagamisel? 

Tiina Toomet, 20. mai 2021 13:40
Foto: Õhtuleht

Värskes „Loomaarst taskus“ episoodis vestleb loomaarst Tiina Toometiga Eesti Väikeloomaarstide Seltsi (EVS) president Julija Abram. Räägime, kuidas EVS üldse tekkis ja millist rolli see täna lemmikute heaolu tagamisel mängib. Samuti tuleb juttu kiibistamisest ja sellest, kuidas loomaomanikel ununeb sageli üks oluline tegur, mis kiibistamise tagab.

Kuula saadet:

Kas teadsid?

  • Eesti Väikeloomaarstide Selts (EVS) loodi 18. juunil 1994. aastal ning sellesse kuulub tänase seisuga 210 loomaarsti.

  • Esialgu oli kõige olulisem ligipääs kaasaegsele veterinaarmeditsiinile. 1993. aastal käis Maailma Väikeloomaarstide Assotsiatsiooni (WSAVA) kongressil Berliinis kolm eesti loomaarsti; 1994. aastal osales kaks kolleegi esimesel Euroopa vastava organisatsiooni (FECAVA) kongressil Pariisis.

  • FECAVA liikmeks astus EVS 1996. aastal ja WSAVA liikmeks 2001. aastal. Juba 20 aastat on eestlased olnud usinad kongressidel käijad ning mõnel üritusel on esindatud lausa 10-20% seltsist.

Kaks kuud tagasi valiti EVSi uus juhatus, kellel on lähitulevikus palju olulisi ülesandeid:

a) osalus uue veterinaarseadusandluse loomisel (näiteks ravimite kättesaadavus);

b) suhtlus erinevate ametkondade ja veterinaarmaastiku liikmete vahel – Eesti Loomaarstide Ühing, Põllumajandus- ja Toiduamet, ülikool, ravimite hulgimüüjad, erinevad kliinikud ja loomaarstid. Samuti on prioriteediks EVSi huvide esindamine Euroopa ja maailma tasandil FECAVA-s ja WSAVA-s;