Kodu ja Aed

Kodukujundajale abiks: 3 sammu ideaalse köögini 

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 19. mai 2021 11:06
Foto: Ikea

Köögi planeerimiseks, eelarve arvutamiseks ning erinevate stiilide või kombinatsioonide proovimiseks on mitmeid võimalusi. Vaatame üle kolm abistavat sammu, mida oma unistuste kööki planeerides järgida.

„Köök on meie kodu üks tähtsaimaid ruume. Uut kööki planeerida või olemasolevat renoveerida, eelarvet koostada või erinevaid köögistiile ja -disaine katsetada on praegu eriti lihtne. Pea kõigil on kodus olemas arvuti ja nii on seda kõike võimalik teha sealt lahkumata. Tasuta virtuaalne köögiplaneerija võimaldab igaühel luua uue põneva köögilahenduse,” sõnab IKEA sisekujundaja Eliise Tammekivi.

Samal teemal

1. Selgita välja, millist kööki soovid

Kasuta kujutlusvõimet, mõtle oma vajadustele, ammuta ideid ja otsusta, mida sa oma kööki täpsemalt soovid. Kui oled oma prioriteedid ja nägemuse ideaalköögist paika pannud, on aeg asuda otsima oma kodule ja rahakotile sobivaimat lahendust.

„Alusta otsusest, millises stiilis kööki soovid – kas see võiks olla klassikaline köök paljude sahtlite ja detailidega või pigem modernne ja puhta disainiga lahendus üksnes mõne pilkupüüdva aktsendiga. Võib-olla on sinu unistuste köök hoopis midagi nende kahe vahepealset. Ehkki tavaliselt eelistatakse kas traditsioonilisi või kõrgläikega kööke, on viimasel ajal hakanud kerkima huvi keskkonnasõbralikumate lahenduste vastu, nagu näiteks taaskasutatud plastpudelitest valmistatud esipaneelid,” ütleb Tammekivi.

Kui soovid väikeses köögis jätta muljet avaramast ruumist, vali seinast heledamad või sama tooni köögipinnad. Materjalidest tekitavad avarust läikivad, marmori või heleda puidu mustriga pinnad. Et olemasolevat pinda parimal moel ära kasutada, on soovitatav valida laeni ulatuvad kapid. Köögi planeerimistööriistaga on võimalik erinevate lahendustega eksperimenteerida ja luua 2D- või 3D-disaine. Nii saad virtuaalselt katsetada erinevaid kombinatsioone ning mängida eri stiilide ja värvidega, kuni leiad endale sobivaima lahenduse ja oled tulemusega lõplikult rahul.

2. Katseta erinevaid lahendusi

Köögi planeerimine on protsess, mille käigus võtavad sinu unistused ja ideed selgema kuju. Samas tuleb selle käigus teha ka valikuid, mis määravad ära köögi kasutamise mugavuse. Tasub mõelda sellele, mis on sinu jaoks mugav ning praktiline, vaadata oma olemasolevat kööki ja teha nimekiri sellest, mis sulle selle juures meeldib või ei meeldi.

Virtuaalse köögiplaneerijaga on võimalik proovida mitmeid variante: erinevaid köögi esipaneele, avatud või suletud riiuleid, kappe või sahtleid. Neid saab ka virtuaalselt avada ning sulgeda, et veenduda ühe või teise lahenduse kasutusmugavuses.

Oluline on pidada meeles, et suurepärane köögidisain algab täpsest mõõtmisest, mille alusel tehakse kõik järgmised sammud. Siin on vaja olla äärmiselt täpne ning pühendada sellele piisavalt aega ja tähelepanu.

3. Jaota kulud pikema aja peale

Olles proovinud erinevaid võimalusi ja salvestanud selle, mis sulle kõige rohkem meeldib, näed äsja loodud disaini hinnangulist maksumust ja kõigi vajalikke tooteid. Tasuta köögiplaneerija kasutajad saavad kaasa täieliku nimekirja kõikidest virtuaalplaneerijaga valitud toodetest koos iga toote hinnaga, nii et neid on võimalik sobitada oma vajaduste ja olemasoleva eelarvega.

„Köök koosneb paljudest väikestest osadest, mida pole vaja kõike korraga osta. Võib-olla soovid kulud pikema aja peale ära jaotada, alustades kõige olulisemate osade ja alumiste kappide või sahtlite paigaldusest ning lisada seinakapid hiljem. Selleks on olemas salvestatud disain koos toodete nimekirjaga, mille juurde saab hiljem igal ajal tagasi pöörduda,” selgitab sisekujundaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee