Tee ise

SUVEKS ASENDAMATU: pangest tehtud kätepesunõust on abi välikäimlas ja aiamaal 

Laura Liinat, 3. juuni 2021 11:50
Mida tumedamat värvi ämber, seda soojemaks vesi suvel väljas seistes läheb!Foto: Laura Liinat

Nipiraamatu seekordses koduloos pole sisustamisega kunagi probleeme. Kõige ägedamad lahendused võluvadki nad välja vahenditest, mis parasjagu käepärast. Nii paelus meid näiteks välikäimlasse loodud leidlik kraaniga veepaak, mille tegemine on vaja kindlasti järele proovida!

Vaja läheb:

  • kaanega plekkämbrit

  • suurema peaga puuri

  • ümarat puuhalgu

  • pesunõu veekraani

  • soovi korral: aerosoolvärvi, akrüülvärvi, pintslit

Meisterda kätepesunõu nii:

1. Puuri auk. Puuri ämbri alumisse ossa auk, nii et see asuks põhjale võimalikult lähedal, kuid nii, et kraaniots jääks hoidma siiski põhjast ülespoole. Selleks, et ämber ei läheks puurides mõlki, suru seestpoolt puurimiskoha kumeruse vastu midagi ümarat, nt puuhalu külg.

2. Paigalda kraan. Keera kraan tihendi kohast lahti. Paigalda kraaniga osa augule ämbri välimisel poolel, keerates tihendi teist poolt tugevasti seestpoolt vastu.

Tee ämber veelgi kaunimaks

  • Pihusta värviliseks. Kui vana plekkämber on kaotanud oma väljanägemises, võid selle enne kraani paigaldamist soovi korral väljast aerosoolvärviga üle pihustada. Mida tumedamat värvi ämber, seda soojemaks vesi suvel väljas seistes läheb!

  • Maali pilt või sõnum. Joonista pliiatsiga ämbrile toredaid pilte ja maali akrüülvärviga üle. Ämbrile sobib pildi asemel ka humoorikas sõnum, et ei tekiks küsimust, kas kraanist voolab vein või vesi.

Samal teemal

06.06.2021
VINGE VÄRK: Pärnu naine ehitas vanadest akendest modernse kasvuhoone
27.05.2021
PESTA VÕI DESINFITSEERIDA? 8 kõige sagedasemat küsimust kätepesu kohta
18.05.2021
Püüa vihmavesi kinni ehk Kuidas meisterdada aeda vihmaketti?