Lemmikloom

Kuumus kurnab: hoia perelemmikul pilk peal! 

Ia Mihkels, 19. juuni 2021 12:06
Foto: Pixabay

Kauaoodatud suvesoe on lõpuks ometi käes! Pelgus, et ehk on praegune kuumalaine üldse kogu suvesoe, mis meile tänavu osaks saab, ei luba enamikul meist ülemääraste soojakraadide ja kõrvetava päikese üle eriti kurta, küll aga tuleb tähelepanelikult jälgida lemmikloomi – 30 kraadi kanti küündiv kuumus võib neile olla eluohtlik.

Kindlasti tuleb jälgida, et koertel-kassidel, aga ka pisematel lemmikloomadel oleks piisavas koguses jahedat vett ja ligipääs pisutki jahedamasse kohta. Kui looma käitumine muutub, ta hakkab raskelt hingama ja muutub loiuks, tuleks pakkuda talle lisajahutust, näiteks kasta saunalina või käterätik külmas vees märjaks, väänata välja ja laotada see lemmikule küljealuseks. Kui asi näib tõsisem, tuleks kindlasti võtta ühendust loomaarstiga, et edasi tegutseda tema juhiste järgi.

Samal teemal

03.06.2021
Mida teha, kui enam ei jaksa? Kust otsida abi, kui oled mingil põhjusel oma lemmikloomaga kimpu jäänud ja temast loobumine näib ainus võimalus?
20.05.2021
ETTEVAATUST! Õhutemperatuur tõuseb 33 soojakraadini, ilmateenistus andis kuumalaine tõttu tervele Eestile teise taseme hoiatuse
20.05.2021
KUUMALAINES VAJAD SOOLAST! Nimekas arst selgitab, miks magus on palavaga kurjast, lisaks 10 krehvtist retsepti!
17.05.2021
OLE KUUMALAINEKS VALMIS! 11 ohtlikku tervisehäda, mis varitsevad liigse palavusega