Lemmikloom

Pane esmaabikott valmis ka loomale! 

Laura Verte, 30. juuni 2021 10:00
Foto: pixabay

Suvehooajal võivad lemmikloomade tervist mõjutada nii kuumus, putukad ja rästikud kui ka kõrgelt kukkumised. Paneme Loomade Kiirabikliiniku peaarsti Anu Poopuu abil valmis esmaabikoti, milles leiduvate vahenditega on võimalik paljud olukorrad kontrolli alla saada.

Soojade ilmadega suureneb lemmikloomade traumade hulk, alustades liiklusõnnetustest, akendest ja rõdudelt kukkumistest kuni erinevate haavade, põletike, seedehäirete ja mürgistusjuhtumiteni välja. Omanikke nõustades tõdevad loomaarstid tihti, et traumajärgne teekond kliinikusse võib olla vajalik. On aga ka mitmeid olukordi, kus abi andmist saab alustada juba kodus. Näiteks võiks igal loomaomanikul kodus olemas olla haavade puhastusvahendid ja side. Nõnda saab anda loomale esmaabina leevendust ja võita ka vajalikku lisaaega.

Muidugi on tõhusaim abi hoopis traumade ennetamine. Ja siinkohal mängivad rolli rihmastatud jalutuskäigud, uste-akende turvalisus ning loomale mure- ja traumavaba keskkonna loomine.

Samal teemal

21.07.2021
Naistelehe kodunupud: head nõuanded korilasele ja kodusisustajale
03.07.2021
Mida teha, kui enam ei jaksa? Kust otsida abi, kui oled mingil põhjusel oma lemmikloomaga kimpu jäänud ja temast loobumine näib ainus võimalus?
28.06.2021
LOOMAARST SELGITAB: 6 ohtu, mis võivad lemmiklooma suvel varitseda!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee