Lemmikloom

Mida teha, kui enam ei jaksa? Kust otsida abi, kui oled mingil põhjusel oma lemmikloomaga kimpu jäänud ja temast loobumine näib ainus võimalus? 

Ia Mihkels, 3. juuli 2021 09:58
VII PENI KOOLI: Koer, kes lakkamatult haugub, võib sellega hulluks ajada nii omaniku naabrid kui ka sagedased möödakäijad – aga kas oled proovinud seda kommet asjatundja käe all välja koolitada?Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia

Perelemmikule uue kodu otsimise kuulutusi kohtab sotsiaalmeedias üsna tihti – ja sageli saavad kuulutajad sealsamas tublisti sarjata, sest inimestele ei taha pereliikmest loobumine hinge mahtuda, eriti kui ära tahetakse anda juba üsna soliidses eas koera või kassi. Ometi võib lemmiku loovutamiseks olla päris tõsine põhjus.

Elus tuleb kõike ette ja niisuguse loobumiskuulutuse taga võivad olla täiesti erinevad põhjused. Vahel võib asi tõepoolest olla selles, et kutsikas või kassipoeg võeti koju liiga kergel käel, kõike ei mõeldud põhjalikult läbi ja kujutlus oli tegelikkusest roosilisem – kooselu tegi kiiresti selgeks, et loomaomaniku roll käib siiski üle jõu. Aga ka sel põhjusel loobudes on uue kodu otsimine igal juhul parem lahendus võrreldes looma metsaviimise, juhuslikule taluõuele poetamise, korterist välja kolides sinna maha jätmise või lihtsalt tänavale viskamisega, mida elus kahjuks liigagi sageli ette tuleb.

Loomast loobuma sunnivad tihtipeale aga sootuks tõsisemad põhjused: ootamatult halvenenud tervis, rahalised raskused, elukoha või elustiili muutus, lemmiklooma käitumis- või tervisemured jmt. Eesti loomakaitse selts on oma kogemuste põhjal kokku pannud mõned soovitused neile, kes ühel hetkel avastavad, et nad enam kas ei jaksa või ei oska oma lemmikuga tegelda – kust otsida siis abi?

Samal teemal

03.07.2021
ÕL VIDEO | EESTI VANIM KODUSIGA? Linnahoovis röhkiv Vikerkaare-Minni sai just 17!
30.06.2021
Pane esmaabikott valmis ka loomale!
28.06.2021
LOOMAARST SELGITAB: 6 ohtu, mis võivad lemmiklooma suvel varitseda!
19.06.2021
Kuumus kurnab: hoia perelemmikul pilk peal!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee