Jaagumäe OÜ juhataja Tarmo Timmi.

Foto: Aldo Luud
Joonatan Pärn 9. juuli 2021 11:56

„Jahe suvi on väga hea, kuid külmem kevad halb. Sel aastal ei olnud maa veel üles soojenenudki, kui kartuleid pandi,“ räägib Jaagumäe OÜ juhataja Tarmo Timmi. Kas tänavune suvekuumus ja põud võivad saagi rikkuda?

Talukartul TÜ müügijuhi kohusetäitja Alo Põldmaa selgitab, et praegune kuumalaine ja kuiv periood mõjutavad kartuli kasvu ja lõppkokkuvõttes saaki. „Meil veel kõige suuremaid probleeme ei ole, sest kartul sai valdavalt maha pandud mai lõpus ja juuni alguses. Lisaks kasutame nüüdisaegset tehnoloogiat, mis võimaldab teha tugevad kartulivaod, võimalikult suure mullamassiga. Seeläbi püsib istutatud mugula juures rohkem niiskust ja taim on võimeline kuuma ning põuda kauem üle elama.“ Põldmaa leiab siiski, et kui lähinädalatel vihma ei tule, tekib ka neil probleeme. 

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Vaat nii! 9. juuli 2021 18:30
Mis ma ütlesin?! Kui vihma õigel ajal ei tule, siis ei kasva kartul ega muud viljadki! Telekas muudkui korrutatakse rannailm ja rannailm! Linnavurled söögugi siis seda rannaliiva kui see neile nii tähtis on! See on nagu lahtisele haavale soola raputamine, kui niimoodi korruta takse!!!!!!!!!!!Kui maalt kartuleid ei saa, küll siis teate, mis see rannailm tegi! Saate neid välismaiseid igasuguste mürkidega kasvatatud kartuleid!

SISUTURUNDUS