Üritused

AVATUD TALUDE PÄEV: teekonda aitab aegsasti planeerida talude kaart! 

Toimetas Joonatan Pärn, 14. juuli 2021 13:25

Avatud talude päev.

Foto: Merilin Ulm

Tänavu 24. ja 25. juulil toimuval avatud talude päeval osalevad talud on kantud kaardile, millelt leiab nende aadressid, tegevusvaldkonnad ning pakutavad programmid.

Avatud talude päeval osalevate talude kaarti näeb ürituse ametlikul veebilehel. Paberkaarte saab kütusefirma Olerex tanklatest üle Eesti alates 17. juulist. Huvilistel on võimalik kaarti saada kokku 88 Olerexi müügikohast.

Avatud talude päeva paberkaardil ja plakatitel on olemas ka veebiaadressiga QR-kood, mis võimaldab talude asukohainfo lihtsalt ja paberivabalt üles leida.

Seitsmes üle-eestiline avatud talude päev toimub pühapäeval, 25. juulil, kui külastajatele avab uksed ligemale 300 talu ja maaettevõtet üle Eesti. Neist neli viiendikku on avatud ka laupäeval, 24. juulil. Kaardil on eri värviga tähistatud kas ainult pühapäeval või siis terve nädalavahetuse avatud talud.

2020. aastal oli üle Eesti avatud 281 talu, kuhu tehti nädalavahetusel kokku üle 213 000 külastuse. Tegu on avatud talude päeva külastusrekordiga.

Avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee