Lemmikloom

„LOOMAARST TASKUS“ | Kas sinu lemmiku viis põhiõigust on tagatud? Sa ikka tead, mis need on? 

Tiina Toomet, 8. oktoober 2021 16:13

Foto: Kollaaž

Kuigi rahvusvaheline loomakaitsepäev oli 4. oktoobril juba ära, on meie karvaste sõprade kaitse oluline teema igal ajal. Seekordses podcast'is tulebki juttu looma kaitsmisest ja selle ajaloost, nii maailmas kui ka meie koduses Eestis.

Loomakaitsepäeva hakati tähistama loomade kaitsepühaku Assisi Fransiscuse mälestuspäeval 4. oktoobril. Selle kombe algatajaks peetakse künoloog Heinrich Zimmermanni.

Sügishooaja esimeses taskuhäälingus usutleme põllumajandus- ja toiduameti peaspetsialisti Tiina Kukke, kuidas kulgeb loomade 5 põhiõiguse (vabaduse) tagamine.

Vabadus

1. Näljast ja janust.

2.  Valust, vigastusest ja haigusest.

3. Hirmust ja kannatustest.

4.  Väljendada loomuomast käitumist.

5.  Ebamugavustundest.

Veidi ajaloofakte saate kõrvale lugemiseks

1929. aastal loodud Eesti Loomakaitseliitu kuulus 22 loomakaitseseltsi ja -ühingut. Liidu esimees oli Bernhard Methusalem. Liit andis välja häälekandjat Eesti Loomasõber ja teenetemärgina Rohelist Risti.

Loomakaitsealase liikumise taaselustamist alustati juba 1988. aastal, aga aktiivsem tegevus algas selle sajandi alul. Nüüdseks reguleerib loomade elu-olu ka riiklik seadusandlus.

Samal teemal

18.06.2021
„LOOMAARST TASKUS“ | Kui palju aretust on liiga palju ehk Kas oleme oma lemmikud koeratõud ise haigemaks aretanud?
04.06.2021
„LOOMAARST TASKUS“ | Räägime Kennelliiduga sellest, mis koeratõugude aretamise nii kalliks teeb ja miks ei tasu uut tõukoera petiskasvatajalt võtta
20.05.2021
„LOOMAARST TASKUS“ | Kuidas tekkis Eesti Väikeloomaarstide Selts ja millist rolli see mängib lemmikute heaolu tagamisel?
23.04.2021
Koer vajab massaaži – täpselt nagu peremeeski