Lemmikloom

Koer limpsab keelt? Neid toite võid temaga jagada! 

Ohtuleht.ee, 23. november 2021 22:37

Kutsu tahab sinu laualt palakest?

Foto: Teet Malsroos

Enamik toite pererahva laualt ei mõju koerale hästi, üht-teist võid aga siiski muretult oma lemmikuga jagada.

JOGURT. Hea kaltsiumi- ja valguallikas. Vali kindlasti selline, mis ei sisalda suhkruid või kunstlikke magusaineid. Külmutatud jogurtikuubik on suvel koerale mõnus jahutav maius.

LÕHE. Rasvane kala sisaldab kasulikke oomega-3 rasvhappeid, ka on olnud viiteid, et lõhe võib aidata allergikutest koeri. Koerale sobib keedetud lõhe – toores kala võib põhjustada parasiite.

KÕRVITS. Hea kiudainete ja beetakaroteeni (A-vitamiini) allikas. Praegune suund koeratoidumaailmas on kergesti seeditav toit, mis vähendab väljaheidete kogust, aga seedetrakti töös hoidmine aitab soolestikku tervena hoida.

BATAAT. Samuti suurepärane kiudainete allikas, sisaldab ka A-, B6- ja C-vitamiini ning mangaani. Sobib nii värskena viilutatult kui ka kuivatatult, miks mitte maiusekski.

KAERAHELBED. Hea kiudainete allikas, sobib keedetuna lisatoiduks vanematele koertele, kellel esineb soolestikuprobleeme.

Allikas: ajakiri Modern Dog

Samal teemal

29.10.2021
ÖÖMUSTA KOERA PÕNEVAD PÄEVAD: millega sotsiaalmeedias klikke noppida? Kuidas pääseda raamatusse? Mis selle vaibaga ikkagi juhtus?
07.10.2021
Andres Dvinjaninov: „Välk tegi minust üsna kähku ka koerainimese!“
05.10.2021
ÕPETUS | Valmista ise koerale makrameetehnikas kaelarihm
03.10.2021
OHTLIK! Ära hoia koera ketis: temast võib saada kuri murdja!