Jõulud

Saaremaa sätib end pühadevalmis: rahvast rõõmustab uhke kuusk, raadiost kõlavad pühadetervitused, tulemas on jõuluturg 

Ohtuleht.ee, 22. november 2021 12:23

Hommikuvalguses kiirgav kuusk Kuressaares.

Foto: Saaremaa vallavalitsus

Pühadekuusk on Kuressaares juba üleval, lisaks on Saaremaa rahvast ja külalisi ees ootamas jõuluturul põnevad töötoad, raadiost kuuleb jõulutervitusi ning algab koolide ja lasteaedade akende kaunistamise konkurss.

Saare tänavune esinduskuusepuu on pärit Soome kodanikule kuuluvalt maatükilt Vendise külas Kesk-Saaremaal, teatas Liisu Ots, Saaremaa vallavalitsuse kommunikatsiooni peaspetsialist. Puu vanuseks hinnati ligikaudu 35–40 aastat. Juurtest tipuni on puu kõrgus 17 meetrit, maapinnale jääb 15 meetrit.

Samal teemal

Alates 27. novembrist kuni 31. detsembrini täitub Saaremaa jõulumeeleoluga. Nüüdseks on korraldajatega liitunud abilisi üle Saaremaa, saab teada Facebooki lehelt Saaremaa jõulud 2021. Kuressaares on põhirõhk olnud ikka keskväljaku traditsioonilisel suurel kaunistatud kuusepuul, millele lisaks tulevad sel aastal kesklinna ehitud pisikesed kuusekesed.

Igal advendilaupäeval hakkab Kuressaare kesklinna turuplatsil toimuma Saaremaa jõuluturg. Üheskoos on kohalike toodete müügiala, vahvad töötoad, vibulaskmine, taluloomad ja jõuluvana. Töötubades saab õppida, kuidas valmistada jõulupärga, jõulukaarti, looduskosmeetikat, jõuluehteid, pilliroost rookrooni, puidust kujukesi jm.

Jõuluturgu rikastab meeleolukas kultuuriprogramm. Igal laupäeval esinevad Inspira huvikool, Maria Tantsustuudio või Kihelkonna segakoor. Keskväljakult leiab ka Euroopa Teabekeskuse tulba, millelt saab lugeda üht-teist huvitavat Euroopa Liidu teiste liikmesriikide jõulukommetest.

Ka sel aastal on väljas kaunistatud valged postkastid, kuhu saab poetada jõulutervitusi. Postkastid asuvad üle terve Saaremaa väiksemates keskustes, enamasti teenuskeskuste, rahvamajade või oma kandi ehitud kuusepuu juures.

Kolmel esimesel detsembrikuu reedel ning jõulude eelsel neljapäeval kell 13.30 loetakse Kadi raadios ette saarlaste postitatud jõulutervitusi, mida võib kirjutada kellele tahes: sõbrale, lähedasele, sugulasele, töö- või koolikaaslasele või hoopis võõrale, kes on teinud midagi erilist, näiteks sõbralikule müüjale, lahkele ettekandjale või tublile kojamehele.

Alates esimesest advendist algab koolide ja lasteaedade akende kaunistamise konkurss. Selleks, et fantaasial veelgi enam indu oleks, paneb Saaremaa Vallavalitsus koos lahkete partneritega välja toredaid auhindu.

Samal teemal

28.10.2021
PLASTIST VÕI METSALÕHNALINE: kas eelistada tavalist kuuske või kunstpuud?
18.10.2021
GALERII | Jõulukuusk jõudis Raekoja platsile
18.10.2021
Tõrva saabus jõulukuusk!
15.10.2021
Tartu jõulukuuse saatja: olen ise koos selle kuusega kasvanud, minu sündides oli see väike puuke