Jõulud

Rakvere keskväljakut ehib jõuluajal uhke hõbedane iludus, oodata on külalisi (6)

Ohtuleht.ee, 24. november 2021 08:55
Foto: Kristel Mänd

„Väljavalitud hõbekuusk on uhke, pererahvas oli teda aastaid hoolega hoidnud. Kuid kuna kuusk kasvas majade vahel elektriliinide all ja latv oli juba üle liinide, oli aeg puu turvalisuse kaalutlusel maha võtta,“ jutustas linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka tänavuse jõulupuu lugu.

22. novembril jõudis Rakvere keskväljakule kahar ja kaunis, 13,5 meetri kõrgune hõbekuusk, mis on suureks sirgunud Pajustis.

Samal teemal

Rakvere linnapea Triin Varek edastas pressiteates: „Kuna kaunis hõbekuusk oleks nagunii tulnud oma kasvukohast eemaldada, on rõõm, et aastaid hoole ja armastusega kasvatatud puu saab jõuluajal rakverlasi rõõmustada.“

Lähipäevil seatakse kuusk piduehtesse ja pühapäeval, 28. novembril kella 17–19 toimub Rakvere Keskväljakul jõulutulede süütamine. Külla tulevad jõuluvanad ja ponid, avatud on kohvik ja karussell. Kella 18–19 toimub jõulukontsert Rakvere Kolmainu kirikus, kus jõulutuld jagavad linnapea Triin Varek ja EELK Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ning esineb Ines trio koos Rakvere Põhikooli laululastega.

Jõulukaunistuste ja -tulede paigaldamine algas Rakveres juba mõni nädal tagasi ja järk-järgult seatakse linn jõuluehtesse.

Rakvere soovib kõigile rahulikku advendiaega ja toredaid jalutuskäike jõuluehteis Rakveres!

Samal teemal

18.10.2021
GALERII | Jõulukuusk jõudis Raekoja platsile
16.10.2021
FOTOD | Metsavedu kesklinnas: Tartu Raekoja platsile tõusis Võru külje all kasvanud jõulukuusk
15.10.2021
JÕULUDRAAMA TARTUS | Loomakaitsjad hirmul: kaladel hakkab rahva ees paha. Mida ütlevad teadlased?