Advendiküünla süütamineFoto: Erki Parnaku
Toimetas Elis Kusma 28. november 2021 03:00

Pühapäeval, 28. novembril süütasid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna praost Jaan Tammsalu raekoja platsi jõulupuul esimese advendiküünla.

„Kuigi  maailmas on palju ettearvamatust ja ärevust, mõtleme advendiküünalt süüdates mõistmisele, rahule ja tänule ning rõõmsale jõuluajale. Praegusel ajal on väga tähtis, et inimesed oleksid üksteise suhtes tähelepanelikud ning kingiksid üksteisele soojust ja positiivsust,“ sõnas Kõlvart. „Advendiajal tuleb teha kõik, et oleks vähem vastandumist ja negatiivseid emotsioone. Soovin, et jõulud saaksid kõigile tulla rahulikud ja turvalised,“ vahendab Tallinna pressiteenistus linnapea sõnu.

Traditsioonilisel advendiküünla süütamise pidulikul üritusel laulsid Eesti evangeelse luterliku kiriku Tallinna koguduste koorid – Toomkiriku kammerkoor Laudate Dominum, Kaarli kiriku kontsertkoor Kammerkoor Canorus, Püha Vaimu kiriku kammerkoor, Peeteli kiriku kammerkoor, Viimsi kiriku kammerkoor, Jaani kiriku segakoor, Jaani kiriku kammerkoor, Kammerkoor Activa ja Tallinna Kammerkoor koorijuhtide Veljo Reieri, Pärtel Toompere ja Eve Padari juhatusel. Tseremooniat juhtis Priit Volmer.

Alates reedest, 26. novembrist kuni 2. jaanuarini on avatud ka Tallinna jõuluturg. Traditsiooniliselt on jõuluturu ehteks ja keskpunktiks jõulupuu, mis peab tänavu juubelit: 580 aastat tagasi, 1441. aastal, püstitati just Tallinna Raekoja platsile Euroopa esimene jõulupuu. Tallinna esindusväljakule sobiv kuusk leiti seekord Kuusalu vallast. Kuuse ehtimiseks kulus 300 erineva suurusega kuldset kuuli ja üle 3 kilomeetri valguskette. Jõuluturg on avatud iga päev kell 12–19, kuumi jooke pakutakse kuni kella 22ni.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

Huvitav.... 28. november 2021 21:07
Sihuke tunne kui vaadata neid jõuluturu hindu seal vanalinnas, et nagu poleks üldse kriisi neil seal. Nimelt just enne kriisi paar aastat tagasi liikusin seal ringi ja hõõgvein oli hinnaga 3.50-5 eurot. Nüüd kriisi ajal tundub, et hinnad hõõgveinil algavad 4 jast eurost. Seega hoopis kallimaks läinud hinnad. Oleks vist loogiline, et kui kriis ja kliente vähe, et siis hinnad madalamad, aga neil seal hoopis kallimad sel juhul hinnad tundub. :)
Jaa 28. november 2021 23:11
Ikka tyleb rahvalt raha võtta,kriisiajal ju kõik korjasid sukasäärde,kõik hinnad on ju tegelilult tõusnud.Ka teatri ja kontserdipiletid tublisti kallimad.Nii et tuulutage aga rahakotti või istuge kodus.
Mihuyil 28. november 2021 19:46
Mongoli tatari ike jevroopa liidus
Mongoli lastel jõuluvana ei käi.. 28. november 2021 19:57
Kus küll meie "linnapea" oma pisikest peidab ?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS