Uudised

Tallinna Botaanikaaed jätkab Taimeriigi Suursaatkonnana, jaanuaris näeb Austraalia puukoorekunsti 

Ohtuleht.ee, 13. jaanuar 2022 13:17

Aborigeenid kandmas puukoorele oma sõnumeid.

Foto: Tallinna Botaanikaaed

Lume ja külmaga tasub leida troopilisi saarekesi ka kodumaal. Tallinna Botaanikaaed kehastus 60aasta juubeli tähistamiseks Taimeriigi Suursaatkonnaks, pakkudes Eestis tegutsevatele saatkondadele võimalust tutvustada oma riiki ning selle loodust ja kultuuri.

Igal kuul esitletakse Palmimajas näituseid. Jaanuaris näevad külastajad Austraalia saatkonna näitust puukoorekunstnike töödest. Nende tööd toovad aborigeeni kunsti – ühe vanima jätkuva kunstitraditsiooni – uude ajastusse, et oma kohta kunstimaailmas juurutada, edastatakse pressiteates. 

Suuremad 2022. aasta sündmused Tallinna Botaanikaaias on orhideede näitus märtsikuus, säntpooliate väljapanek maikuus, pojengipäevad juunis ja tomatifestival augustis. Aastaringselt toimuvad botaanikaaias ka mitmed töötoad ja teemapäevad.

Esimese poolaasta kinnitatud osalejad on Austraalia (jaanuar), Hispaania (veebruar), Iirimaa (märts), Kreeka (aprill), Ühendkuningriik (mai) ja Taani (juuni). 2022. aastal projekt jätkub ja seda kuni aasta lõpuni välja.

Foto: Tallinna Botaanikaaed

15., 22. ja 29. jaanuaril algusega kell 12.00 viib botaanik Urmas Laansoo huvilised ringkäigule Austraalia taimede juurde Tallinna Botaanikaaias. Ka edaspidi toimuvad laupäeviti vastava riigi taimi tutvustavad ringkäigud ning taimed on tähistatud Laansoo koostatud infomaterjalidega.

Foto: Tallinna Botaanikaaed

Lisaks on botaanikaaias käimas või värskelt lõppenud mitmed ehitustööd. Maikuus avati uuenenud Palmimaja. Eelmise aasta lõpus valmis uus majandushoone. Samuti sai uue ilme botaanikaaia mägiaed ehk alpinaarium, mis avatakse pidulikult suvel.

Foto: Tallinna Botaanikaaed

Tallinna Botaanikaaed asutati ENSV Teaduste Akadeemia instituudina 1. detsembril 1961. aastal. 60 aasta jooksul kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad – Tallinna Botaanikaaias on üle 8000 taksoni ja sordi.

Foto: Tallinna Botaanikaaed

Külastajad saavad taimeilma ilu- ning elurikkust avastada ja nautida igapäevaselt kell 11–16. Tallinna Botaanikaaia ürituste ja tegemistega saab kursis olla Facebooki, Instagrami ja kodulehe vahendusel.

Samal teemal

15.12.2021
Kuidas hooldada jõulukaktust? Selgitusi jagab botaanik Urmas Laansoo
10.12.2021
Kodumaised seemned, mis tagavad organismile vajaliku vitamiinivaru