Romantilises meeleolus puhkekorteri köögist avaneb vaade Pärnu peatänava punastele kivikatustele.

Foto: Priit Grepp
Piret Tali 11. juuni 2022 14:35

Helilooja Raimond Valgre, Pärnu rand oma ajalooliste korvtoolidega, Rannahotell, suudlev paarike, Rüütli tänav sajand tagasi – kõik selle on kunstnik Eda Mikker maalinud siia Pärnu peatänava juugendhoone trepikotta läbi mitme korruse.

Arvestades, et peatänav Pärnus kipub õhtuti välja surema, andes teed kaubanduskeskuste melule, on kodu ja äri rajamine siia, kus nii mõnigi hoone hetkel hinge vaagub, paras julgustükk. Siinsamas kõrval asuv hoone pole aastaid leidnud omale uut sisu, on kinnilöödud akendega ning tundub kohe kokku kukkuvat.

Maja sisehoovi, mida jõudumööda haljastatakse, unistab Nele ema kohviku rajamisest. Ka mitmed filmitegijad on huvi tundnud nendes korterites filmimise vastu. Kuurordimeeleolud on Nelet paelunud sedavõrd, et korduvalt Haapsalus käies on ta avastanud ka sealsed võlud ning omale sinna imepisikese korteri loonud. Muidugi Kalda tänavale – nime maagia.

„See Rüütli tänava maja oli täis kontoreid, neisse kortereid koos kõige eluks vajalikuga rajada on paras ettevõtmine,„ räägib Kalda. „Oli ainult külm vesi, aga vannitoad, kanalisatsioon ja kõik muu tuli juurde teha.“

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli