Pakil märgitud parima külviaja ületanud seemneid ei maksa kohe välja praakida: kuupäeva möödumine ei tähenda veel, et need on kõlbmatud.Foto: Karin Kaljuläte / Ekspress Meedia
Ingrid Sembach-Hõbemägi, Aiandusajakirjanik 17. jaanuar 2023 07:28

Jaanuar on alles poole peal, kuid juba hullutatakse aednikke tänavuste seemneuudistega. Pead selgena ja end tagasi hoida on väga raske, sest ikka juhtub nii, et iga aastal lisandub üha uusi ja põnevaid sorte, mida pole varem proovinud. Nii võibki aastatega koju koguneda arvestatav seemnevaru, kuid paraku ei säili hea kraam igavesti ning seega võite ühel hetkel avastada, et teie tagavara on muutunud kasutuks.

Seemnete idanevus varieerub liigiti. On selliseid, mis idanevad üksnes valguse käes ning on neidki, mida tuleb külvata kohe pärast valmimist sügisel, aga ka selliseid, mis idanevad alles pärast mõningast külmaperioodi. On seemneid, millega tuleb nende idanema meelitamiseks mängida, seda nende mitmekordse külmutamisega ning on neid, mis idanevad alles teisel aastal. Osa seemnetest idaneb kiiresti, teiste tõusmeid võib heal juhul oodata aga alles kuu või kahe pärast.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli