NÄITAB TUNDEID: „Ma ei tule alla, ärge lootkegi!“ Kassi puu otsas allasaamine ei pruugi olla lihtne, eriti siis, kui ta pole oma uue perega veel kohanenud.

Foto: Pexels
Ia Mihkels 24. aprill 2023 09:42

Inimestele, kes tahavad pakkuda mõnele varjupaigaasukale kodu, pakutakse tavaliselt võimalust hoolealustega aega veeta, antakse täpne ülevaade huvi pakkuva looma iseloomust ja harjumustest – kõik ikka selleks, et valida välja see üks ja õige. Ometi tuleb ikka ja jälle ette, et loom tuuakse tagasi. Mõnikord on selleks tõsine põhjus, vahel aga loobutakse vastselt pereliikmeks kuulutatud neljakäpalisest pehmelt öeldes kummalistel põhjustel.

Kui järjekordne kassipilt on nunnumeetri lakke ajanud ja tahaksid tõtata kiisule kodu pakkuma, võta korraks aeg maha ja mõtle kõik läbi. Hiljuti jagati Facebookis ühe mittetulundusühingu kehva kogemust: pere tuli kassituppa, olles enne fotode järgi välja valinud kaks kassi. Pärast paari tundi koos kassidega otsustati aga võtta kolm, sest ei suudetud otsustada, keda võtta, keda jätta. Paari päeva pärast oli kolmik aga kassitoas tagasi.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli