Nipid

E-sigaret ei ole ohutu alternatiiv tavasigaretile (5)

LISA KOMMENTAAR

kalle 7. september 2015 17:59
TAI spetsialistid tehku endale selgeks, et e-sigaret pole mitte ohutu vaid kordades OHUTUM alternatiiv tavasigaretile, mis on praeguseks isegi teaduslikult tõestatud. Ma ei ole siiani aru saanud, mis nõiajaht see e-sigarettidele käib meil siin Eestis. On siis parem, kui inimesed tossutaksid rohkem tavasigarette? Ilsmelt on siis taas mingid huvigrupid mängus.
Tervise arendaja 4. september 2015 23:37
TAI "spetsialistide" avastused on tõepoolest hämmastavad - e-sigarettidest eralduv aur sisaldab propüleenglükooli!
No miks siis ei peaks sisaldama, kui see on üks kahest peamisest e-vedeliku koostisainest? Asjaolu, et propüleenglükool on kosmeetikas, farmaatsias ja mujal laialdaselt kasutatav (sealhulgas näiteks ka väikelaste köhasiirupis), neid ei koti. Nemad ajavad oma joru, teenides kokkuvõttes tubakafirmade huve. Tervise arengust pole neil sooja ega külma...
OOO 4. september 2015 20:27
See, et UK's tervisekaitse tunnistas e-sigareti 95% vähem kahjulikuks selle põhjusks on see, et aluseks võeti reaalsed uuringud ja nende tulemued. Meie meedia lahmib ikka veel neid artileid ja pealkirju mis on kas pooltõed või täesti valed... :(.
UK ametliku seisukoha kajastus libises meie "vabast" ajakirjandusest ka muidugi peenel mööda. Kahju teeb selline suhtumine aga ainult meie oma inimeste tervisele. Tahetakse, et enamus tava tubakat edasi tõmbaks ja aktsiisi maksaks.
Panen igaks juhuks UK valitsuse selle teemalise lingi ka äkki mõni ajakirjanik hakkab huvi tundma, et miks UK sellisele järeldusele jõudis ja miks meil muud häma aetakse:
https://www.gov.uk/government/news/e-cigarettes-around-95-less-harmful-than-tobacco-estimates-landma...
kle 3. september 2015 14:12
Kummaline, et Britimaal on asjast hoopis teistsugune arvamus...
https://www.facebook.com/Esigaretipood?fref=nf