Jõulud

MIDA ARVATA ÜLESKUTSEST... veeta jõulud lihavabalt või mitte?! (34)

Õhtuleht.ee, 16. detsember 2015 15:44
Foto: PantherMedia / Scanpix
Restoranid, blogijad ja vabaühendused kutsuvad üles veetma lihavaba jõululaupäeva.

Juba kolmandat aastat kutsuvad taimetoidurestoranid, blogijad ja loomaõigustega tegelevad organisatsioonid Eesti inimesi üles katsetama jõululaual traditsiooniliste liharoogade asemel taimseid toite.

Detsembri vältel postitatakse "Lihavabade jõulude" Facebooki ürituse alla ja lehele "Taimetoitlus" retsepte ja nippe, kuidas veeta pühad loomasõbralikult, maitsvalt ja tervislikult.

2013. aastal alguse saanud jõulukampaaniat veavad Eesti Vegan Selts, liikumine Loomade Nimel, MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus, Eesti Loomakaitse Selts, Vegan Restoran V, taimetoidurestoran Inspiratsioon, taimetoit.ee, veganmaailm.com ja banaanisaa.ee.

"Uusi taimseid retsepte proovides ja hõrgutisi valmistades saab jõuludest põnev väljakutse kogu perele," lubab Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige Ireene Viktor.

"Näiteks võiks sel aastal katsetada populaarset läätsepikkpoissi või tummist seitanit, Jamie Oliveri lemmikut pähklivormi või grillitud lillkapsast pestoga. Magustoiduks sobiks aga rammus šokolaadikook või ingverimuffinid."

Kampaania üritus Facebookis.

Maitsvaid taimseid jõuluretsepte leiab siit:
- http://www.taimetoit.ee/search/label/Jõulutoidud
- http://veganmaailm.com/tag/joulud
- http://www.jamieoliver.com/christmas/collection/vegan/

Samal teemal

05.05.2016
"Mina oma lapsele liha ei anna!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee