Jõulud

"PIPARKOOGIMAANIA": otsast lõpuni piparkookidest tehtud näitus 

Silja Ratt, 17. detsember 2015 06:00
OMA SILM ON KUNINGAS: Mari-Liis Laanemaa on veendunud, et nimi "Piparkoogimaania" peegeldab hästi ürituse sisu. "Sellised tööd, nagu näitusel näha, nõuavad piiride ületamist."Foto: Laura Oks

"Meil oli küpsetatud suur elulille pannoo. See ei pidanud seina peal isegi 24 tundi vastu, sest oli nii raske. Õied pudenesid kõik põrandale. Järsku märkasime, et keegi on pikali maas ja sööb neid. Üks joodik oli galeriisse tulnud ja maiustas piparkookidega," meenutab kümnendat aastat piparkooginäitust korraldav Mari-Liis Laanemaa üht värvikat seika algusaegadest.

Mis puutub eksponaatide säilimisse, siis on piparkook äärmiselt habras materjal, tõdeb Laanemaa. "Kui me 2006. aastal selle näitusega alustasime, oli avamisel uhke kaheruutmeetrine vannitoasein glasuuritud helesiniste plaatidega.

Juba järgmisel päeval kell 12 helistas galeriitädi ja ahhetas, et sein on alla kukkunud, mis nüüd saab. Õnneks oli paber all, ja me saime seda terve näituse jooksul külastajatele pakkuda," meenutab Laanemaa piparkoogikunsti tegemise esimest kogemust. "Kellelgi ei olnud ju aimu, kuidas need asjad koos püsivad, keegi polnud varem nii suuri piparkooke teinud."

Samal teemal

02.12.2017
OSALE JA VÕIDA! Õhtulehe PiparkoogiMaania alustab taas!
16.12.2015
GALERII | Vaata Piparkoogimaania magusa näituse ülespanekut!
12.12.2015
Piparkoogiglasuur: apelsinikoor annab oranži, söetablett musta värvi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee