Kodu ja Aed

5 nõuannet, kuidas tekitada lapses aiandushuvi (1)

Allikas: Fiskars.ee, 17. juuli 2019 12:26
Väike aednik tunneb oma kätega rajatud peenrast kindlasti suurt rõõmu.Foto: Fiskars Lifestyle
Suvi on aiatööde tipphooaeg ja ühtlasi hea võimalus laps õue kaasa võtta, talle põnevaid tegevusi leida ning ka temas aiandushuvi tekitada.

Fiskars annab nõu, kuidas aiatööd lastele põnevaks muuta: 

Samal teemal

1. Leia aias ala, kuhu laps saaks oma peenra teha. Kohavalikul tasub mõelda, kuidas tagada, et laps aias toimetades päikesepistet ei saaks – näiteks võimalusel kasutada päikesevarju.

2. Küsi lapselt, mida ta kasvatada tahaks. Kasuta võimalust ning soovita lapsel kasvama panna mõni köögivili, mida ta tavapäraselt ei söö. Oma kasvatud aiasaadust tahab laps kindlasti hiljem proovida.

3. Lastele meeldib mullas müttamine ja aukude kaevamine. Küll aga tuleb silmas pidada, et lapsele ei saa anda tavapäraseid teravate äärtega tööriistu, mis lapse turvalisuse ohtu seada võivad. Fiskars on näiteks välja arendanud väikelastele sobivad töövahendid, mis on mugava disainiga ja ohutud.

4. Juhenda last, kuid lase tal võimalikult palju ise teha. Mida rohkem laps ise ära teha saab, seda enam ta tunneb, et see on tema peenar. Las laps ise kaevab ja külvab seemed ning hiljem meisterdage näiteks koos lõbusad sildid taimede nimede või piltidega, mida peenrasse torgata. 

5. Jälgige üheskoos aiasaaduste kasvu ja arengut ning selgita lapsele, et tal on võimalus ise endale söök kasvatada. Kindlasti ei tasu seda jätta ühekordseks tegevuseks  kui näed, et lapsele aias töötada meeldib, leia talle veel sobivaid ülesandeid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee