Kodu ja Aed

4 tähtsat tõde, kuidas orhidee eest hoolitseda 

Kodukiri, 29. september 2020 08:36
Orhidee oma täies ilus. Foto: Dominik Vanyi, Unsplash
Populaarne orhidee Kuuking on tuntud oma pika õitseaja poolest. Õige hooldamise korral võivad õied taimel püsida mitu kuud ning taim võib õitseda mitu korda aastas.

Valgus. Kuuking vajab võimalikult valget, kuid otsese keskpäevase päikese eest varjatud kasvukohta. Hästi tunneb ta end aknalaual, kuhu paistab hommikune või õhtune päike. Edukalt kasvab kuuking ka lõunapäikese poole avaneva aknaga toas, aknast eemal asuval laual või kapil.

Samal teemal

Temperatuur. Ruumis võiks olla 18-25°C sooja. Väga lühiajaliselt talub taim ka alla 15°C temperatuuri sooja. Kui soovid avada akent, siis tõsta kuuking mujale, kuna taim ei talu järsku temperatuurikõikumist.

Kastmine. Kastmiseks on kõige parem toasoe või paar kraadi soojem pehme vesi. Kasta tuleks siis, kui taim on täiesti kuiv ja pigem vähem, kui liiga palju. Kergeks muutunud poti võib asetada suuremasse sooja veega täidetud nõusse pooleks kuni üheks tunniks. Taime lehed ja juurekael ei tohi vette ulatuda. Peale vees olemist nõruta pott enne ümbrispotti tagasipanemist kuivaks.

Väetamine. Kastmisveele võib taimele õitsemis- ja kasvuperioodil lisada kaks korda kuus ka orhideeväetist. Kasvusubstraadi koostises olevad männikooretükid imavad vees ligunedes endasse vajalikul hulgal vett ja väetist.

Kuuking tunneb end kõige paremini hommikuse või õhtuse päikese käes. Foto: Yeimy Olivier, Unsplash

Samal teemal

20.08.2021
PELARGOON ELAB KAUA: vaata, praktilisi nippe, kuidas õieilu üle talve säilitada
10.08.2021
FOTOLUGU | Kaunis koduaed, kus põlvest põlve on kasvatatud daaliaid
23.07.2021
Kaunis õitseja: daaliate värviküllane maailm
13.04.2021
Aedniku spikker: kuidas ja mille järgi valida sobivaid aiakääre?