Jõulud

Pühade ajal helista tervisemurega perearsti nõuandetelefonile, ravimeid saab valveapteekidest (3)

Silja Paavle, 21. juuni 2016 09:33
Foto: MIHKEL MARIPUU
Kui jaanipühade ajal peaks kimbutama tervisemure, on mõistlik helistada perearsti nõuandetelefonile, mis võtab kõnesid vastu ööpäevaringselt. Nõu saab ja ka ravimeid osta samuti valveapteekidest.

Südameapteegi turundusjuhi Mari Sumbergi sõnul on jaanipäeva eel mõned Südameapteegid avatud tavapärasest veidi lühemalt ning jaanipäeval on enamik apteeke suletud, kuid valveapteegid jätkavad töötamist vaatamata pühadele ikkagi ööpäev läbi. Südameapteegi valveapteegid on saabuvate jaanipühade ajal avatud ööpäev läbi. Tallinna valveapteegid asuvad kesklinnas aadressil Tõnismägi 5 ja Lasnamäel aadressil Vikerlase 19.

Samal teemal

 „Kuna ka perearstikeskused on pühade ajal suletud, siis on veelgi tähtsam, et inimestel oleks võimalik vajadusel külastada valveapteeki. Soovitame tervisemure korral helistada perearsti nõuandetelefonile 1220, mis võtab kõnesid vastu 24 tundi ööpäevas või vajadusel küsida nõu oma lähimalt apteekrilt,“ lisas Sumberg.

Varasemad aastad on näidanud, et jaanipäeva paiku püsib valveapteekide külastuste arv võrreldes tavapäraste päevadega enamasti samal tasemel. „Peamised tervisemured, millele inimesed jaanipäeval apteegist leevendust otsivad, on seedeprobleemid, allergiad ja väiksemad vigastused, näiteks kriimustused, marrastused ja põletused. Ravimitest ostetakse põhiliselt valuvaigisteid, ninatilkasid ning ravimeid ja tervisetooteid kõhuhädade leevendamiseks,“ selgitas Sumberg.

Samal teemal

30.02.2017
Perearsti nõuandetelefonilt saab abi pea 700 inimest päevas
28.01.2017
Ööpäevaringne abi perearsti nõuandetelefonilt 1220
13.08.2016
E-konsultatsioon ja perearsti nõuandeliin 1220 säästavad patsiendi aega
23.05.2016
POLITSEI: pidutse mõistlikult ja jõua koju turvaliselt!