Kodu ja Aed

Täida oma kodu hea energiaga! 

Toimetas Tuuli Mäemat, 25. aprill 2019 21:32
Turvaline istumiskoht on seina vastas ja patjadega ümbritsetud. Foto: Sidekix Media, Unsplash
Kui tunned, et kodus alustatud asjad ei õnnestu, energiat ei ole ning päeva jooksul kogunenud pinged ei lae maha, siis tasub proovida feng shui nõuandeid! 

Turvatunne – hea energia valem

Samal teemal

Tundub, et hea energia valem on meile nüüd teada ja selleks on "turvaline, kaitstud tunne". Turvalisuse mõiste on aga aastatuhandete jooksul oluliselt muutunud. Tänapäeval mõistame sõnapaari "turvaline tunne" all eelkõige füüsilist kaitset välismaailmast tuleva võimaliku rünnaku eest. Vanad hiinlased tajusid turvalisuse tunde all hoopis inimese paigutumist ruumis ja seda kirjeldati  erinevate loodusmärkide abil.

4 elementi ruumis

Feng shui õpetus on saanud alguse eelkõige loodusvaatlustest ja nende kirjeldamisest. Palju hilisemal perioodil, umbes 2500-3000 aastat tagasi, toodi peamiselt välistingimustes rakendatav feng shui ka ruumi sisse. Sellest lähtuvalt on ka nelja elemendi kirjeldused seotud eelkõige loodusega. Vabalt, inimese jaoks positiivselt liikuva chi energiaga ruumis on olemas neli olulist elementi ja need on – jõgi, künkad, kalju ja tasane maa. Sama teooriat saab rakendada ka aias, ettevõttes, riigis tervikuna ja loomulikult inimeses endas.

Magamistuba – turvaline pesa

Magamistoale esitame kõrgendatud turvatunde vajaduse, sest tegemist on meie isikliku ruumiga, kuhu igaühel pole asja. Parim voodi paigutamise viis ruumis on peatsiga kalju ehk avadeta, terve seina poole. Voodi külgedele peab jääma piisavalt kaitsvat küngast ehk tervet seinapinda, mis aitab voodisolijal pesa tunnet tekitada. Vähemtähtis ei ole ka see, et saame voodis olles jälgida nii akent kui ust. Kaheinimese voodisse peab kindlasti pääsema mõlemalt küljelt, sest nii pääseb chi energia võrdselt mõlema magaja juurde.

Seega on magamistoa puhul soositud selline ruum, mille uks asub keskosast pisut paremal ja ruumi ust avades ei tohiks langeda pilk kõigepealt voodisse, vaid millelegi muule.

Feng shui nõuannete järgi peaks voodisse pääsema mõlemalt poolt. Foto: Nikole Enns, Unsplash

Lapse tuba vajab erilist tähelepanu

Töökoht, elutuba…

Nelja elemendi põhimõtet saab rakendada igas ruumis. Hea on teha tööd kabinetis, kus istud nagu "troonil" – selg vastu seina või riiulit ja pilk suunatud uksele. Ka elutoas on hea turvaline tunne sellisel istekohal, mis on paigutatud terve seinapinna vastu. Suurte avatud tubade puhul on soovitav kasutada istumiskohal kõrget seljatuge, suuri patju või hoopis madalat riiulit selja taga kaitseks. Hinnatud on kõrge seljatoega mugavad tugitoolid. Keset ruumi asuva söögilaua taga istujaile pakub turvatunnet aga kõrge leeniga tool ja käetoed. Kõik, mis ruumis toimub, talletub energeetiliselt ruumi seintesse, nii asjadesse kui ka inimestesse, sest pikaajalisel kooselu jooksul tekib inimeste ja asjade vahel nn ühisenergia. Kui me kodu ei paku meile kaitset ja turvatunnet, hakkame üsna pea otsima põhjuseid, et ära olla – seal kus on turvalisem ja mugavam.

Turvaline istumiskoht on seina vastas ja patjadega ümbritsetud. Foto: Sidekix Media, Unsplash

Samal teemal

23.04.2021
Kindla peale minek: 10 asja, mida iga uus koduomanik soolaleivakingituseks ihkab
20.03.2020
APRILL AIAS | Praegustest aiatöödest lõikad kasu suvel
12.04.2019
Ämma-äiaga ühe katuse all: kas sujuv ühiselu või suur katsumus?
12.04.2019
Emadepäev Eesti peres: pannkoogihommik, spordipäev ja lauamänguõhtu