Jõulud

Jõulupuu tahab valgust ja vett (13)

Piret Parik, 14. detsember 2016 04:00
Harilik kuuskFoto: Aldo Luud

Peagi on aeg tuua tuppa jõulupuu. Peale tavalise kuuse pakuvad müügiplatsid ka nulgu ja potikuuske. Milline neist valida ja kuidas jõulupuu eest õigesti hoolt kanda? 

Viisteist aastat kuuski kasvatanud Kuivaleski talu peremehe Peeter Rivise sõnul valitakse jõulupuu tavaliselt ikka välimuse järgi. Tema soovitab aga kodumaist puud eelistada. "Kuusk hoiab okkaid päris pikalt küljes. Nulud seisavad samuti hästi, aga välismaise kuuse kohta ei oska ma midagi öelda, kuna pole ju teada, millal nad on maha võetud ja kaua niimoodi seisnud," räägib Peeter. Puu värskust kahjuks aga kuidagi tuvastada ei saa.

Et jõulupuu pikalt ilus püsiks, tuleb koju tuues talle anda aega uutes tingimustes kohaneda. "Kindlasti tuleb vahetult enne vette panekut 2-3 cm seib alt maha saagida, siis asetada puu vette ja hoolitseda, et tal kogu aeg juua oleks. Kui õues on miinuskraadid ja puu külmunud, peaks laskma tal enne sooja kätte viimist üles sulada," ütleb ta. Selleks pane puu mõneks tunniks jahedasse ruumi, näiteks garaaži, keldrisse, trepikotta või kinnisele rõdule.

Samal teemal

20.11.2016
Küllusliku kuuse ehtimise nipid
09.11.2016
Kuusepuu – mitte ainult jõulukaunistus
05.11.2016
FOTO JA VIDEO | President Kaljulaid ehtis jõulukuuske
21.10.2016
FOTOD | Viljandi sai kaheharulise kuusepuu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee