Lemmikloom

KUKK LEMMIKLOOMANA: "Istus diivanil, vaatas telekat ja ootas, millal süüa antakse." (5)

Kristel Rõss, 21. veebruar 2017 04:00
LASTE SÕBER: Kukk laseb lasteperel rahulikult oma erksaid värve imetleda. Ainult oma uhket saba ta ei soostu näitama!Foto: Elen Kontkar

"Ta on karjas ikka tõeline alfaisane, kes paneb ennast maksma, loob korda ja vajadusel ka kaitseb oma naisukesi," naerab Tartu äärelinna eramus elav Eneken Zipp, kellele on kukk rohkemgi kui kanala valitseja, lausa lemmiklooma eest. Karjas, kus kukke pole, püüavad kanad võimu haarata ja hakkavad üksteist ründama.

Esinduslik ja ülimalt rahumeelne kukk kõhutas laupäeva keskpäeval Tartu linna keskraamatukogu lasteosakonnas – ta oli lemmikloomaringi aukülaline. Raputas pisut pahaselt lotti, aga talus vapralt võõraste laste paikäsi. "Mõista, mõista, kes see on: eest kui ora, keskelt kui kera, tagant kui leivalabidas?" küsis raamatukogutöötaja Ewa Roots. "Kukk!" hõiskasid lapsed vastuseks ja kohe osutas kätemeri kuninglikult kaunile linnule.

"See on tõulind – Saksamaalt pärit Welsummeri kukk, kes jõudis meie perre sügisel mõnekuusena," selgitas perenaine Eneken Zipp. Seda tõugu kuked ei ole eriti lennuhimulised.

Samal teemal

30.03.2017
Väikesed linnufarmid saavad bioohutusnõuete täitmiseks taotleda toetust
19.02.2017
ÕHTULEHE GALERII I KUKK NAGU LEMMIKLOOM: meil oli kunagi kukk, kes käis truult sabas nagu kutsikas, istus diivanil, vaatas telekat ja ootas, millal süüa antakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee