Nipid

SAKSA LABORITULEMUSED: Eesti Eggo-munad ei sisalda mürki (3)

Toimetas Denes Kattago, 31. august 2017 09:14
Foto: DAVA Foods Estonia
Eesti suurim kodumaine munatööstus DAVA Foods Estonia sai sel nädalal Saksamaa laborist saabunud ametlikud testitulemused, mis kinnitavad, et kõik Eggo-kaubamärgi all müüdavad kanamunad on puhtad ja ei sisalda taimekaitsemürki.

„Munade puhtus on kõige olulisem kriteerium selles tööstusharus, mis näitab kanade sööda kvaliteeti,“ ütles tööstuse juht Vladimir Sapožnin. Tema sõnul suhtusid nad suvel avalikuks tulnud Euroopa munaskandaali väga tõsiselt, kuna selline uudis mõjutab otseselt kõiki tarbijaid.

Samal teemal

„Meie munatootmine põhineb kvaliteedisüsteemil, mis seab kõrged nõudmised nii kanadele antava toidu kvaliteedile, selle ohutusele kui munatootmisele tervikuna. Üheks munatootmise alustalaks ongi kanadele antav kvaliteetne ja puhas sööt, mis tagab puhta muna,“ lausus Sapožnin. „Meie kanade toit ja kõik kodumaised Eggo-munad on taimekaitsemürgi vabad. Tarbija saab meie munade kvaliteedis kindel olla,“ lisas ta. 

Sel suvel raputas Euroopa munatööstust uudis, et paljude Hollandi linnufarmide kanamunad sisaldavad putukatõrjes kasutatavat kemikaali Fipronil. Tänaseks on ilmnenud, et kõnealuse mürgise kemikaali jääkidega on saastunud juba 14 riigist pärit kanamunad.

DAVA Foods Estonia farmides on kokku 275 000 kana ning iga päev munevad kanad umbes 250 000 värsket muna, olles Eesti suurim kodumaine munatööstus. Munatootmises tibusid ei kasvatata, vaid tibud soetatakse emaslindudena, kellest kasvavad munejad kanad.

Samal teemal

13.09.2017
FOTO | Lätis müüdi ussidega mune
24.07.2017
Hirmujutud kanade piinamisest on innustanud inimesi turult vabapidamisel kanade mune ostma
24.07.2017
R-kiosk otsustas loobuda puurikanade munadest
23.07.2017
MUNATOOTJA: meil puudub igasugune seos Talleggi juhtumiga! Meil munadest tibusid ei kasvatata!