Lemmikloom

Miks võib karvane lemmik meile niivõrd sügavale hinge pugeda, et tema lahkumine teise ilma niidab jalad alt hulleminigi kui tuttava inimese surm?

LEINATES LEMMIKLOOMA: „Inimestes kipume me pettuma palju sagedamini kui loomades.“ (15)

Helen Pentsa, Triin Tael, 23. september 2017 00:01
TRUU SÕBER: Kui harjumuspärane seltsiline ühtkäkki inimese kõrvalt kaob, jääb tema hinge tühimik.  See kehtib niisamuti ka lemmikloomast ilmajäämise puhul.Foto: Vida Press

Miks võib karvane lemmik meile niivõrd sügavale hinge pugeda, et tema lahkumine teise ilma niidab jalad alt hulleminigi kui tuttava inimese surm?

Kui aastate jooksul armsaks saanud lemmikloom hinge heidab, tekitab see omanikus tohutu leina. Tihtipeale tunnistavad inimesed süüdlaslikult, et leinavad looma sügavamalt kui mõnd sõpra või sugulast. Need, kes pole ise kunagi lemmikut pidanud, peavad seda kummaliseks, ehk totrakski.

Tõeline südamesõprus ei unune ka 20 aastat hiljem

Mukit, musta-valgekirjut kolli ja laika segu koerakest, nimetab Peeter (67) oma elukoeraks. „Ta toodi meile kingituseks, ma ei osanud seda aimatagi. Ta oli armsa olekuga ja olin siis nõus,“ meenutab mees, kes sai algselt pelgliku koeraga suureks sõbraks. „Ta puges pliidi juurde, sinna, kus puud on. Sealt enam välja ei tulnud. Läksin temaga tutvust tegema ja lõpuks ta tuligi välja. Sellest ajast sai ta mulle väga armsaks.“

Samal teemal

24.09.2017
GALERII | „Mu esimene mõte põlengust kuuldes oli, et ehk ometi mõni kass pääses välja!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee