Nipid

Erik Orgu 10 nõuannet, et pimedal ajal oleks rohkem energiat 

Erik Orgu, 14. oktoober 2019 18:56
Ma ei soovita minna paduvihmaga jooksma või lumetormiga suusatama, aga kui ilm vähegi lubab, vali vastavad riided, mine välja ja ole aktiivne.Foto: Emma Simpson / Unsplash
Pime aeg on meie organismile arvestatav katsu­mus. Hallus pole aga nii muserdav nende nippidega. Rakendades juba vähemalt viit nõuannet, tunned end sügisel palju paremini!

Tee üks või kaks päikesereisi
See on kõige kindlam viis laadida keha päikeseenergiaga ja tuua leevendust stressile, mida põhjustab külm kliima. Reisil olles kindlasti lae oma akusid, mitte
ära tühjenda neid. See tähendab, et eelkõige pööra tähelepanu tervislikule toitumisele ja ära tarvita puhates alkoholi, sest nii kestab reisilt saadud energialaeng veel mitu nädalat.

Söö troopilisi puuvilju
Pimedal ajal tehakse tihti viga, et lõpetatakse vitamiinirikaste troopiliste puuviljade ja marjade söömine, sest arvatakse, et pole enam nende hooaeg. See pole õige. Osa troopikaviljade kõrgaeg on just talvel. See, et tunneme ennast suvel paremini kui talvel, on suuresti tänu sellele, et sööme siis rohkelt värskeid marju ja puuvilju.

Söö värskeid aedvilju
Veel on halb, et lõpetatakse värskete köögi- ja juurviljade söömine ning minnakse üle konserveeritud toidule ja kuumutatud roogadele, näiteks süüakse palju suppi ja putru. See võib olla meeldiv ja maitsev, aga kahjuks on see müüt, et selline toit meile sooja annab. Tegelikult langetab taimede liigne ja ebavajalik kuumutamine nendes olevate toitainete kvaliteeti. Parem on endiselt süüa rohkelt salateid ja ka näksimiseks endale juurikaid kaasa puhastada.

Samal teemal

21.09.2020
PIMEDA AJA NIPID | 8 tähelepanekut, mida peaksid teadma helkuri kandmise kohta
12.05.2020
Erik Orgu 10 nippi: salatrenn ehk Kuidas märkamatult kaloreid kulutada?
16.03.2020
Erik Orgu 10 nippi, kuidas argitoimetusi tehes hea vorm saavutada
21.00.2020
Pime ja lumeta kaamos jätkub: 5 nippi, kuidas sellest üle olla