Jõulud

PIMETEST: Kas hõõgõlledest ja -siidritest oleks glögidele vastast? 

Marko Kadanik, 2. detsember 2017 00:13
Foto: Robin Roots

Advent hakkab kätte jõudma ja külmad koos sellega – on aeg hakata mõtlema soojade jookide peale. Glögi on eestlastel pea rahvusjoogiks kujunenud, kuid on sellele ka tõsiseltvõetavaid alternatiive?

Glögi populaarsus Eestis on üsna lihtsalt seletatav. Enne glögiajastut kasvasid terved põlvkonnad üles hõõgveini peal – Tallinna kesklinnastki võis nõukaajal leida vähemalt kaks keldribaari, mis olid spetsialiseerunud just selle joogi pakkumisele. Kuid ega hõõgveini glögiks nimetada pole väga vale: glögi nimetus tuleneb rootsikeelsest sõnast glöd (hõõguv), koostis ja serveerimisviiski on suuresti sama. Seega saaks ka vanematele põlvkondadele hästi tuntud hõõgveini Põhjamaadest koos taasiseseisvumisega siia saabunud glögide alla paigutada.

Kui hõõgveini puhul võiks eeldada, et selle aluseks on tõesti harjumuspärane kuiv (üldjuhul punane) viinamarjavein, siis glögide koostisele lähenetakse vähemalt Eestis tunduvalt vabamalt. Viinamarjaveinide asemel toodetakse glögi siinsetes oludes tihti mahla põhjal, rääkimata kodumaisest marjaveinist. Kuid teha kuuma glögilaadset vürtsikat jooki õllest või siidrist? See mõte tundub esmapilgul üsna võõristav.

Samal teemal

06.11.2018
Kaneel maitseaine ja tervendajana
17.02.2018
TV3 VIDEO | Pruulikoja omanik: väikeõllede hinna alandamiseks peaksid mahud kasvama
27.11.2017
Glögi: menukal jõulujoogil on pikk ajalugu ja palju maitsenüansse
21.11.2015
Mida panna jõululauale?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee