Jõulud

Telesaates „Naised, kes ei nuta” arutletakse, kuidas hoiduda kommertslikest jõuludest 

Televeeb, 18. detsember 2017 12:23
Saade "Naised, kes ei nuta" 18.12.17Foto: TTV
Mis saab siis kui jõulude ajal pole sul ei peret ega kodu? Ja mis saab siis kui vanaema ei jaksa lapselapsele nii kallist kingitust osta kui maimuke tahab? Või kui jõulumaraton kogub selliseid tuure, et isegi kindlameelsed löövad meeletus kaupade külluses vankuma ... Aasta viimases saates „Naised, kes ei nuta“ räägimegi jõulumaratonist ja selle vältimise viisidest.

Stuudios vahetavad mõtteid Tallinna sotsiaaltöö keskuse direktor Kersti Põldemaa ning Tallinna reaalkooli direktor, geograafia-ja majandusõpetaja Ene Saar. Videolõigus mõtiskleb kaasa ikoonimuuseumi tegevjuht Tiina Jurjeva.

„Tuleb vältida oste, millega pärast pole midagi peale hakata! Meie kodus on ka loodussäästlikkus olulisel kohal,” jagab Ene Saar oma kogemusi.

„Aga kommertslikest jõuludest meeldib mulle tulede sära – aasta pimedaim aeg ju ... Ja tore on igasuguseid katalooge lehitseda ning õnnelikult tõdeda – mulle pole sealt midagi vaja!” on Kersti Põldemaa humoorikas nagu alati.

„Tuleb mõelda reaalselt, mida lähedased vajavad. Näiteks vanemad – toasusside asemel lähed nendega restorani, teatrisse või kontserdile, ühesõnaga, kingid neile oma aega! Ja oma kätega tehtud väikesed kingitused on ka kulda väärt!” on Tiina Jurjeva veendunud.

„Mina töötan nendega, kel pole ei peret ega kodu. Püüame sotsiaaltöötajatega natukenegi kõike seda asendada. Kõigil on õigus jõulude ajal olla õnnelik,” paneb Põldemaa südamele.

„Ühised tegemised, ühine aeg – see on parim, mida jõulude ajal teha. Mind on terve elu saatnud mälestus, kuidas lapsena isaga metsas kuuse järel käisin,” meenutab Ene Saar.

„Naised, kes ei nuta” on Tallinna TV eetris täna algusega kell 21.15. Saadet juhib Kadri Aavik.

Samal teemal

21.12.2017
TEGUTSEGA KOOS JA LEIDKE AEGA: jõuluaeg toob lähedased lähemale
18.12.2017
HÄÄLETA! Milline on Eesti parim jõululaul? Kolmas voor
16.12.2017
SÄÄSTA AEGA JA RAHA: vaata, kuidas jõulupühadeks valmistudes mitte hoogu minna!
16.12.2017
JÕULUVANA PIHTIMUS: "Kingituseks tahvelarvuteid nõudvad lapsed tapavad jõulude olemuse."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee