Jõulud

Jõuluvana saab mugavalt tellida ka internetist (1)

Toimetas Silja Paavle, 19. detsember 2017 16:24
Foto: Erakogu
Eestlaste arendatud nutirakendus kommuun.eu pakub tänavustel jõuludel esmakordselt Eestis võimalust tellida jõuluvana teenus kodulähedaselt pakkujalt nutirakenduse kaudu.

Kommuuni üks asutajatest Rainer Kimmel rääkis, et kõige enam jõuluvanasid on tellitud Harjumaal 24. detsembri õhtuks. “Jõuluvana tellimine on meie portaali üks uuemaid, kuid detsembris kõige populaarsem teenus. Kommuunis on hetkel registreeritud seitse jõuluvanateenuse pakkujat, kuid nõudlus on suur, mistõttu julgustame kogemustega jõuluvanasid end portaalis registreerima,” lisas Kimmel.

Samal teemal

Jõuluvanade tunnihinnad jäävad vahemikku 50-60 eurot tunnis ja tellimuse pikkuseks on enamasti 1-2 tundi. Kui eraisikute tellimused on peamiselt jõululaupäevaks ja uue aasta alguseks, siis lasteaedadesse ja koolidesse telliti jõuluvanasid juba alates detsembri algusest.

Kommuuni ideeks on leida koduses majapidamises vajalike tööde teostamiseks abikäsi kodu lähedalt. Kui seni on taoliste tööde pakkujate ja teenuseostjate suhtlus käinud suust-suhu või erinevate kuulutuste keskkondade kaudu, siis kommuun.eu muudab teenusepakkuja leidmise lihtsamaks ja mugavamaks. Näiteks koondab Kommuun Eesti suurimat andmebaasi koristajatest, aiatöölistest, muruniitjatest, remondi- ja ehitusspetsialistidest, aga ka lapsehoidjatest ja abiõpetajatest. Uue teenusena lisandus hiljuti jõuluvana tellimine.

1200 aktiivse kasutajaga Kommuun toimib kahes suunas ning teenuste tellija saab olla registreeritud ka pakkujana. Oma teenuseid saab pakkuda mitmes erinevas kategoorias. Nii on võimalik lihtsasti endale lisatööd ja -teenistust leida, pakkudes oma oskusi kodukoha inimestele – näiteks jõuluõhtul kodukoha piirkonna lapsi rõõmustades.

Kommuun.eu liikmeks registreerimine on tasuta nii teenusepakkujale kui –tellijale. Kasutaja saab valiku teha asukoha, hinna või soovituste alusel. Portaal vahendab kontakte ja soovitusi, hinna kokkuleppimine ja tasumine käib otse teenusepakkuja ja kliendi vahel, kuid järgmise sammuna arendatakse teenuste tellimist mugavamaks muutev makselahendus.

Kommuuni idee sai alguse 4 Murastes elava naabrimehe reaalsest vajadusest. Naabrid teevad tihedat koostööd küla heakorra nimel ja kasutavad näiteks sama muruniitjat. “Puutusime pidevalt kokku sellega, kui keeruline on leida majapidamisse abilist või pisiremondiga tegelevat meistrimeest. Soovitasime vastastikku koristajaid, muruniitjaid ja lapsehoidjaid, sest internetist oli keeruline häid meie piirkonnas asuvaid teenusepakkujaid üles leida. Sellest kasvaski välja Kommuun, mis viib kokku piirkonnas asuva teenusepakkuja ja kliendi,” lisas Kimmel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee