Jõulud

Pühade ajal pikk reis ees? Paki lastele kaasa tervislikud vahepalad! (2)

Silja Paavle, 20. detsember 2017 11:45
Foto: PantherMedia / Scanpix
Lähenev pühadehooaeg tähendab paljudele peredele lühemaid ja pikemaid väljasõite. Üha kehvemaks muutuvad teeolud, varajane ärkamine ning ühe ja sama koha peal paigal istumine võivad meeleoluka autosõidu pere seltsis muuta tüdimust tekitavaks katsumuseks.

Valio Eesti turundusdirektori Krista Kalbini sõnul tasub lapsevanematel end juba varakult laste erinevateks tujudeks ja isudeks ette valmistada. „Et vanavanematele, sõpradele ja sugulastele külla minnes säiliks reibas ning rõõmus meeleolu ka pere noorimatel, varu reisikotti tervislikke ja lustakaid vahepalasid, et veresuhkur liiga madalale ei langeks,“ soovitab Kalbin. 

Alljärgnevast nimekirjast leiad nii tuntud lemmikuid kui ka loova lahenduse läbinud vahepalasid, mida on mugav autosõidu ajaks moonakotti varuda.

Soolased tassikoogid

Samal teemal

Üllata lapsi kergete muffinitega, mis näevad välja magusad, kuid on soolased ja tulvil kasulikest köögiviljadest. Katseta näiteks retseptiga, millesse on lisatud riivitud suvikõrvitsat või porgandit. Mütsike tassikookidele valmista vahule löödud Viola toorjuustust ja lisa krõbedaks praetud peekonitükke. Kui soolast saladust pereliikmetele varem mitte reeta, siis jagub elevust kõigile!

Taimetee

Näe ette ahvatlust, mis tekib tankimispeatusel bensiinijama karastusjoogi leti ees, ja valmista teele kaasa mõõdukalt magustatud taimetee. Paljudes karastusjookides sisalduv kofeiin ja ülemäärane suhkrusisaldus tõstavad ajutiselt laste energiataset, mis muudab pika autosõidu veelgi raskemaks ja võtab energia hilisema hea enesetunde arvelt. Nii jõuavadki lapsed sihtkohta tusase tuju ja väsinud olemisega. 

Jogurtijoogid

Mugavalt väikestesse pudelitesse doseeritud jogurtijoogid on paljude laste lemmikud. Ainsad kodumaised Valio Gefilus jogurtijoogid sisaldavad maailmas enimmuuritud LGG piimhappebakterit ja D-vitamiini, mis toetab organismi immuunsüsteemi normaalset talitlust ning B12-vitamiini. Lisaks on Gefilus jogurtishoti pudelitel ka mugavad taassuletavad korgid. Nii saab kasutatud pakendit autos mugavalt kohale jõudmiseni hoiustada, kartmata sealjuures, et viimased tilgad polstrile või põrandamatile valguks.

Kodused granola-tahvlid

Puuviljad

Võta kümme minutit lisaaega, et puuviljad enne teeleasumist puhastada ja valmis lõigata. Suupäraseks lõigatud tükid mõjuvad tihti isuäratavamalt ja hoiavad ära ebameeldiva jäätmeprobleemi - allesjäänud puuviljavarred, seemned või kestad leiavad paraku tihi märkamatult tee turvatooli süvistesse või istmevahedesse.

Samal teemal

11.00.2018
Neli toitu, mis sisaldavad liiga palju suhkrut
22.11.2017
TERVISE HEAKS: viimase hetke kingiideed apteegist
12.11.2017
Kui TERVISLIKULT sa elad?
02.11.2017
Kuidas sõltuvalt töögraafikust õigesti TOITUDA?