Jõulud

PAKIUPUTUS: post rakendab tööle ka kontoritöötajad ja abikullerid 

Toimetas Denes Kattago, 21. detsember 2017 12:03
Omniva postkontor, pakkide sorteerimine, postkontor, sorteerimineFoto: LAURA OKS
Eesti Post, praeguse nimega Omniva on rakendanud rekordmahtudega toimetulemiseks hulgaliselt abitööjõudu ning kaasab pakkide kohaletoimetamiseks ka oma kontoritöötajaid. Selleks, et kõik jõulu- ja nääripakid õigeaegselt inimesteni jõuaks, peaksid pakisaajad oma pakile ka võimalikult ruttu järele tulema.

Viimaste pühade-eelsete päevadega on pakiuputus saabunud ligi sajasse pakiautomaati üle Eesti. Omniva ärioperatsioonide juhi Martin Lutsu sõnul jõuavad kõik õigeaegselt teele pandud pakid enne jõule klientideni vaid siis, kui neile ka kiiresti automaatidesse järgi tullakse.

Samal teemal

„Kuna tänavu on pakke poole rohkem kui mullu jõulude ajal, siis täidame detsembrikuus pakiautomaate mitu korda päevas. See tähendab, et kui mõned pakid on juba pakiautomaadist samal päeval välja võetud, siis täidame vabad kohad kohe uute pakkidega,“ selgitas Luts. „Seega saab iga pakisaaja panustada sellesse, et järgmised pakid jõuaksid kiiremini klientideni.“

Selleks, et kõik oma pakkide välja võtmist viimasele minutile ei jätaks ning sellega 23ndal detsembril kõiki postkontoreid ja pakiautomaate ära ei ummistaks, tuleks oma pakkidele juba kohe järgi minna. Klientide motiveerimiseks loosib Omniva kõigi klientide vahel, kes jõulude eel samal päeval oma pakile järele tulevad, välja ka uhiuue iPhone X’i.

Olenemata, et ettevõte on järjepidevalt suurendanud nii populaarsemaid pakiautomaate kui laiendanud kogu automaadivõrgustikku, ei mahu kõik pakid enam jõulude eel automaatidesse ära. Seetõttu on Omniva hõlpsamaks paki kättesaamiseks appi võtnud abikullereid ning kontoritöötajaid, kes pakiautomaatide juures inimestele pakke kätte jagavad. „Meie pingutus pakkide õigeaegse kättesaamise nimel on enneolematult suur. Vastutasuks ootame vaid väikest panust ka oma klientidelt ning kõik pakid jõuavadki jõuluks kohale,“ ütles Luts. 

Jõulude-Nääride eel kasvavad nii pakiautomaatide kui postkontorite pakimahud mitmekordseks, mistõttu soovitab Omniva oma pakkidele esimesel võimalusel järgi minna.

Tavaliselt hakkavad pakimahud kasvutrendi näitama juba oktoobris. Sel aastal jõuti eelmise aasta jõulude tasemele juba septembris ning pakimahud jätkasid kasvamist kuni jõuludeni. Mahtude tipphetk saabub tavapäraselt kahel jõulueelsel nädalal. Sel perioodil ootab Omniva klientidelt mõistvat suhtumist ja palub ühtlasi juba saabunud pakid võimalikult kiiresti pakiautomaadist või postkontorist ära tuua.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee